Oním hříšníkem měl být podle svazu Štěpán Hrůza. „Hráč měl dva tresty do konce utkání a neměl za Blansko nastoupit,“ zdůvodnil rozhodnutí komise Schiefner.

„Co vím, tak Hrůzovi rozhodčí vjednom utkání sebral registrační kartu a kzápasu nastoupil až mu ji poslali zpátky. Nejsem si vědom, že bychom někde udělali chybu. Určitě to prověříme,“ divil se trenér blanenských hokejistů Jindřich Král. Pokud se ukáže, že se svaz zmýlil, chce trenér Král podat protest, přestože Schiefner tvrdí, že rozhodnutí je nevratné. „Jak byste se chtěl asi odvolat,“ řekl funkcionář hokejového svazu včera do telefonu.

Štěpán Hrůza si není vědom žádné chyby. „Otyhle věci se nestarám, ale pokud si vzpomínám, tak registrační karta mně přišla ze svazu až dva dny po termínu, do kdy jsem měl zakázaný start, takže jsem musel ještě jeden zápas vynechat navíc,“ komentoval rozhodnutí blanenský útočník.

Utkání sHodonínem sehráli hokejisté vBlansku loni dvanáctého prosince. Tehdejšího lídra soutěže porazili 6:4. To, že ke kontumaci výsledku došlo více než dva měsíce po odehrání zápasu vysvětloval Schiefner složitými procedurami na hokejovémsvazu.

Podle trenéra Krále je normální, že těsně před začátkem play off potřebují kluby posbírat poslední body pro lepší umístění. „Asi to bylo vzájmu nějakého týmu,“ dodává Král. Pro Blansko znamená ztráta tří bodů iztrátu čtvrtého místa. Dvě kola před koncem tak situace hraje do karet Technice Brno, která se rozhodnutím komise dostala před Blansko. Pokud by se na čtvrtém místě udržela, začínala by play offdoma.