Po dlouhé době si blanenský fanoušek mohl říct, byl jsem na hokeji. Blanenští hokejisté totiž po několika křečovitých utkáních na domácím ledě konečně vybruslili z herní krize a rázným způsobem uťali snovou sérii Hodonína. Lídr druhé ligy prohrál naposledy v říjnu. V šestém kole doma s Kroměříží. Následujících třináct zápasu bez porážky ho katapultovalo do čela tabulky.
„Jednou to muselo přijít. Dnes si myslím, že přístup hráčů nebyl takový jako v minulých utkáních. Vyhráli jsme sice první třetinu, jenže pak už to byla křeč,“ poznamenal po utkání kouč Hodonína Svatopluk Číhal.


Od první minuty se hrála dravá ofenzivní partie s řadou šancí na obou stranách. Stejně tak s nepočítaně tvrdých osobních soubojů, mnohdy na hranici pravidel. Blanenští se v první třetině nechali vyloučit čtyřikrát. Pobyt domácího Jiřího Horáčka na trestné lavici přetavil v přesilovce v úvodní branku Peš. Blansko srovnalo, ale v závěru třetiny opět domácí neudrželi nervy na uzdě a v přesilovce Hodonína pět na tři inkasovali podruhé. „Trošku jsem se vytočil. Desetiminutový osobní trest byl zbytečný. Jednoznačně moje chyba,“ kál se po zápase blanenský útočník Tesař, který v závěru první třetiny vyfasoval k dvouminutovému trestu za zdržování navíc deset minut za debatu s rozhodčím.


Ve druhé dvacetiminutovce to byl naopak Hodonín, jehož hráči plnili trestnou lavici. A Blansko toho bezezbytku využilo. Na jeho čtyři branky odpověděl Hodonín pouze jedním zásahem. „Druhá třetina rozhodla. Měli jsme spoustu vyloučených hráčů. K výkonu rozhodčích se nebudu vyjadřovat. Měli by pískat a ne se zviditelňovat,“ zlobil se po utkání trenér Číhal, kterému se během zápasu při osobních soubojích zranili dva hráči.
„Nechci se vymlouvat na rozhodčí. Bylo to, jak bylo. O Blansku jsme věděli, že je to tým, který hraje tvrdě. Na hranici únosnosti. Za něco jsme si ale mohli sami. Ve druhé třetině se nám úplně rozbila koncepce. Naše hra neměla rytmus a štávu. Prostě nic,“ dodal Číhal.


V poslední třetině stáhli hosté hru na dvě pětky, hráli skoro dvě minuty v početní výhodě pět na tři, ale výsledkem byl jen gól Sojčíka v předposlední minutě. „Z mého pohledu to byl dobrý zápas, i když se pro nás nevyvíjel dobře. Naštěstí jsme se prosadili ve druhé třetině důrazem na brankovišti. Hráčům jsem říkal, ať zbytečně nekombinují a jdou s pukem jednoduše na branku. Vyplatilo se. Navíc si myslím, že slabina jejich gólmana byla právě při těch závarech v brankovišti, ze kterých jsme dali góly,“ uzavřel kouč blanenského týmu Jindřich Král.