HC Blansko – TJ Nový Jičín 3:5 (0:2, 2:2, 1:1), 38. Šlapanský (Horáček P., Hrůza), 40. Šlapanský (Hrůza), 56. Látal O. (Látal P.) – 15. Toman R. (Andrýsek), 19. Uhlár (Lhotský), 23. Andrýsek (Uhlár), 29. Skaloš (Slabý, Macháček) , 60. Macháček (Gulda).Vyloučení: 9:11, domácí: 5 min. trest ve hře plus do konce utkání Raška, 5 min. lavička, hosté: 10 min. Využití: 1:2. Střely na branku: 38:23. Rozhodčí: Úlehla. Diváků: 350.

Blansko: Jirkův – Provazník, Raška, Buďa, Beran, Strýček, Horáček J. – Látal P. Pazdera, Hrůza – Horáček P., Šlapanský, Látal O. – Odehnal, Tesař, Kroupa, Otoupalík.

Hokejový thriller se špatným koncem pro blanenské hokejisty. V zápase bohatém na branky, emoce a šarvátky prohrávali domácí s Novým Jičínem v polovině zápasu o čtyři branky. Do konce druhé dvacetiminutovky stihli snížit dvěma góly Šlapanského. Po trefě Ondřeje Látala v šestapadesáté minutě dokonce v přesilovce sahalo Blansko po vyrovnání.

Následoval zkrat obránce Rašky, který šťouchnul do čárového rozhodčího, konflikt střídačky s muži v pruhovaném a bylo po přesilovce. Jičín dvě vteřiny před koncem utkání dorazil Blanenské brankou do opuštěné klece a v tabulce druhé ligy se prodral do čela.

„První dvě třetiny nám utekly. Udělali jsme několik individuálních chyb, které Jičín nemilosrdně potrestal,“ přiznal blanenský útočník Štěpán Hrůza.
Blansko přitom nezačalo zápas vůbec špatně. Několik šancí domácích zneškodnil gólman Jičína Jagoš. Jeho protějšek Jirkův kapituloval ke konci třetiny dvakrát po střelách Radka Tomana a Uhlára.

V průběhu druhé třetiny skórovali hosté ještě dvakrát. Blansko se zmátořilo a po dvou slepených brankách Šlapanského se vrátilo zpět do zápasu. „Soupeř nás přitlačil, my začali oplácet a dvakrát jsme v závěru třetiny inkasovali,“ všiml si hostující kouč David Handl, který se v zápase musel obejít bez několika klíčových hráčů. Po střele Ondřeje Látala pět minut před koncem utkání se náskok Jičína smrskl na jediný gól. „V poslední třetině jsme konečně hráli naši hru, jenže pak zapracovaly nervy,“ poznamenal Hrůza ke kolapsu svého týmu v závěru zápasu. Domácí ještě zkusili urvat alespoň prodloužení. Při power play inkasovali popáté.

„Zápas byl hodně těžký, protože jsme nehráli v optimální sestavě,“ uzavřel kouč Jičína Handl.

Martin Raška, obránce HC Blansko

Samozřejmě mě moje vyloučení mrzí. Nechal jsem se vyhodit v klíčovém okamžiku utkání. Pan rozhodčí odpískal ofsajd, který nebyl, a podle mého nikdo neviděl. Jen on. Rozjel se proti mně. Já jsem stál na obou nohách. Určitě mě to mrzí. Prohrál jsem týmu zápas. Sice se nemuselo podařit vyrovnat, ale mohlo. Měli jsme výhodu přesilovky pět na tři. Čekám na vyjádření disciplinárky.

Jindřich Král, trenér HC Blansko

Mezi druhou a třetí třetinou za stavu 2:4 jsme si v kabině řekli, že máme oproti Jičínu ohromnou psychickou výhodu. Pokud dáme gól do nějaké desáté patnácté minuty jsme stále ve hře a s výsledkem můžeme něco udělat. Snížili jsme na rozdíl gólu. Jenže potom přišla ohromná a totální nezodpovědnost Rašky. Hráč jeho věku a herními zkušenostmi si musí v hlavě srovnat, co udělá. Poškodil celé družstvo. V utkání bylo sice více zásadních momentů, ale tenhle považuji pro konečný výsledek za klíčový. Vyříkáme si to na tréninku a vyvodíme důsledky.