„Bodovou sérii chceme rozhodně prodloužit,“ hlásal před utkáním sBlanskem kouč hodonínských Drtičů Svatopluk Číhal. „Respekt nemáme. Na Hodonín si věříme,“ reagoval před očekávaným zápasem blanenský lodivod JindřichKrál.

Minulé střetnutí mezi oběma druholigovými týmy se rozhodovalo až vprodloužení. Novou bitvu svedou oba celky už dnes od 18.00. „Víme, že utkání sBlanskem bude těžké. Snimi jsou to vždy vyrovnané zápasy. Očekávám urputný boj,“ říkáČíhal.

Blanenští hokejisté podlehli vminulém kole poslednímu Uničovu. Na náladě vkabině se to však podle Krále nepodepsalo. „Jsme vklidu. Soutěž je dlouhá. Soustředíme se na tři těžká utkání, které máme nyní před sebou. Chci, abychom je zvládli,“ podotkl šéf střídačky aktuálně pátého týmu druhéligy.

Oba trenéři se musí vypořádat se ztrátou důležitých hráčů. Hodonínu bude nejspíš chybět útočník Martin Zábranský. Místo něj snejvětší pravděpodobností nastoupí Michal Rapant, který tak povede třetí útok. Vsestavě domácích absentují zkušení beci Pavel Buďa a MichalLaga.

„Strach by mělo mít Blansko. Vžádném případě je nepodceňujeme, ale zdravé sebevědomí mít musíme,“ komentuje Číhal. Modrobílí si ale na lídra tabulky věří. „Hodonín je mužstvo jako každé jiné. Minule jsme snimi hráli vyrovnanou partii, takže uvidíme,“ podotklKrál.

Pokud jeho svěřenci Drtiče udolají, přeruší tak úspěšnou hodonínskou sérii a mohou se chystat na důležitý zápas sbrněnskou Technikou očtvrté místo vtabulce.