Blansko má na začátek soutěže těžký los, Uničov se loni pokusil o postup do druhé ligy, ale v baráži neuspěl. „Tým mají podobný jako vloni, jsou to hráči pod třicet let, v ideálním věku, věděli jsme, že to bude těžký soupeř," uvědomoval si před prvním utkáním po náročné letní přípravě trenér Dynamiters Zdeněk Grünwald.

Zápas byl od začátku vyrovnaný, první třetina Blansku vyšla, vyhrálo ji 1:0, v té druhé hosté srovnali a všechno se rozhodovalo v poslední části. V ní mívají Blanenští problémy s koncentrací, v minulosti často dostávali branky v úplném závěru. „Soupeři jako Uničov, kteří hrají celý zápas naplno, nám vyhovují, musím se soustředit až do konce," říká Grünwald. Jeho tým poslední část vyhrál 2:1 a připsal si cenné tři body. Zároveň potvrdil, že mu silní soupeři vyhovují možná víc než outsideři. „S vítězstvím jsem spokojený. Hra samozřejmě nebyla ideální, kvůli naší nedisciplinovanosti jsme se nechali zbytečně vylučovat, v oslabení jsme také inkasovali branku," upozornil blanenský kouč.

Potvrdit výhru z prvního kola nebude pro Blansko lehké, další zápas je čeká na ledě Velké Bíteše, která je v loňském play-off vyřadila v semifinále.

Novinkou tohoto ročníku je odstoupení Brumova a taky účast B týmu Uherského Brodu. Jelikož se nebude hrát krajská liga juniorů a mladíci, kteří se nevejdou do A-týmu, by neměli kde hrát, rozhodli se v Uherském Brodě přihlásit i rezervní tým. „Kluci budou mít stále otevřené dveře do áčka, takže o motivaci mají postaráno. Přestože budeme celkem mladíčků, nechceme být v soutěži jen do počtu. Budeme se snažit kousat," slíbil zkušený lodivod Brodu B František Vaněk.

První zápas si asi představoval trochu jinak. V Boskovicích schytali jeho svěřenci debakl 13:3, rozhodnuto bylo už v první třetině, kterou domácí vyhráli 5:1. Do vedení šli přitom hosté už ve třetí minutě. Jenže Minerva v té samé minutě srovnala a pak už nenechala hostům moc prostoru. „Soupeř měl mladé hráče, když jsme zatlačili, tak hlavně v obraně měli problémy. Je vidět, že si na tuhle soutěž potřebují zvyknout, z juniorské ligy je to velký skok. Ale zápas u nich může vypadat úplně jinak," podotkl k výprasku boskovický trenér Martin Světlík.

Jeho tým tak naplno prověří až druhý zápas v Rosicích. Ty v prvním kole vyhrály ve Šternberku 7:4. Boskovice v Rosicích i Blansko ve Velké Bíteši hrají v sobotu v pět odpoledne.

První okresní derby se hraje v pátém kole v sobotu 18. října na boskovickém zimním stadionu.