Hlavním lákadlem nedělního programu byl duel Sparty s Mountfieldem, na který do pražské O2 areny dorazilo necelých šest tisíc diváků. Vedoucí Mladá Boleslav potvrdila aktuální formu proti Karlovým Varům, Plzeň si doma poradila s trápícím se Libercem. Litvínov ukončil černou sérii vítězstvím v Českých Budějovicích, Třinec s námahou přetlačil Zlín. Kometa Brno doma nestačila na Vítkovice a Pardubice doma uspěly v nájezdech proti Kladnu.

Sparta – Hradec Králové 2:3 po SN

Pražané na svém ledě zatím prohráli jen jednou a po první třetině nedělního mače se zdálo, že kráčí za dalším vítězstvím. Už po třiceti sekundách se trefil kapitán Řepík, v 16. minutě pak zvýšil na 2:0 střelec Horák. Fanoušci jásali.

Jenže pak začalo účinkovat kouzlo momentálně nejlepšího gólmana extraligy. Hradecký Lukeš už žádnou další z 47 sparťanských střel za svá záda nepustil (včetně Řepíkova trestného střílení) a hosté zavětřili šanci. V závěru druhé třetiny využil přesilovku Klima a ve třetí třetině vyrovnal Jergl.

OBRAT. Hokejisté Hradce Králové vyhráli na Spartě. Na snímku Petr Koukal před brankářem Jakubem Neužilem.
Hradečtí hokejisté otočili zápas na Spartě, prohrávali už o dva góly

Prodloužení už branku nepřineslo a v nájezdech Lukeš domácí útočníky nemilosrdně vymazal – neuspěli proti němu Thorell, Chlapík ani Řepík. Naopak Východočechům se dařilo, ze čtyř nájezdů proměnili tři a odvezli si z Prahy bod navíc.

Branky a nahrávky: 1. M. Řepík (T. Pavelka, E. Thorell), 16. R. Horák (M. Jandus, M. Řepík) – 40. Kevin Klíma (McCormack, Orsava), 52. Jergl (Kevin Klíma), rozh. náj. Lev. Rozhodčí: Svoboda, Obadal – Pešek, Ganger. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 5875.
Sparta: Neužil - Polášek, T. Pavelka, Jurčina, Mikliš, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Tomov - Řepík, R. Horák, E. Thorell - Chlapík, Sobotka, Z. Doležal - M. Forman, D. Kaše, Buchtele - Zikmund, D. Vitouch, Prymula. Trenér: Jandač.
Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Jank - Smoleňák, Cingel, Orsava - Oksanen, Koukal, Lev - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Lamper, Štohanzl, Pilař. Trenér: T. Martinec.

Mladá Boleslav – Karlovy Vary 3:1

Vedoucí tým tabulky rozhodl o svém vítězství na přelomu druhé a třetí třetiny. V 39. minutě ukončil čekání na první gól Bičevskis a po druhé pauze se krátce po sobě prosadili Kotala z přesilovky a Kousal. Karlovarský Redlich pak snížil, ale o výhře domácích nebylo pochyb. Boleslav svého soupeře přestřílela 47:15 a udržela se v čele tabulky.

Tipsport extraliga, 11. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary
Trpělivá hra přinesla ovoce, Bruslaři slaví další výhru

Branky a nahrávky: 39. Bičevskis (Jan Eberle, J. Dufek), 44. Kotala (Kelemen, Pa. Pýcha), 45. P. Kousal (Lunter, O. Najman) – 49. Redlich (Plutnar, Parkkonen). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 2621.
Mladá Boleslav: J. Růžička – Pýcha, Ševc, Jánošík, Pláněk, Bernad, Fillman, D. Moravec – Kelemen, Fořt, D. Šťastný – Lunter, O. Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Jan Eberle, Bičevskis, J. Stránský. Trenéři: Rulík a Patera.
Karlovy Vary: F. Novotný – Parkkonen, Plutnar, Dlapa, Pulpán, T. Havlín, T. Hanousek, Mar. Rohan – T. Rachůnek, Hladonik, Flek – Průžek, Jiří Kulich, O. Beránek – Koblasa, Kracík, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček. Trenéři: Pešout a Mariška.

Plzeň – Liberec 3:1

Ex-liberecký Michal Bulíř poprvé nastoupil proti Bílým Tygrům, v jejichž dresu odehrál celou dosavadní extraligovou kariéru. A s Plzní se radoval z vítězství, ke kterému přispěl jednou asistencí. O góly domácích se postarali Dzierkals, Jiříček a Lang, za hosty se prosadil pouze Najman. Severočechům se nadále nedaří, na výhru čekají už dva týdny.

Ze zápasu 11. kola hokejové Tipsport extraligy HC Škoda Plzeň (v modrém) -  Bílí tygři Liberec 3:1
Hokejová Plzeň premiérově se Svobodou skolila vicemistry z Liberce

Branky a nahrávky: 14. Dzierkals (Mertl, Blomstrand), 31. Jiříček (Graňák, Bulíř), 42. M. Lang – 13. A. Najman (Faško-Rudáš, Klepiš). Rozhodčí: Hradil, Horák – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 3098.
Plzeň: Mi. Svoboda – L. Kaňák, Čerešňák, Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl, V. Lang – Kantner, Kodýtek, Schleiss – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – Malát, F. Přikryl, Kuťák. Trenéři: V. Baďouček, M. Říha ml. a T. Vlasák.
Liberec: J. Pavelka – L. Šmíd, Melancon, Vitásek, M. Rosandić, Derner, M. Ivan, Štibingr – Birner, Filippi, Ordoš – J. Vlach, Gríger, M. Zachar – A. Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – Rychlovský, P. Jelínek, J. Šír. Trenéři: P. Augusta a Jiří Kudrna.

České Budějovice – Litvínov 0:3

Přesně tohle trápící se Verva potřebovala. Severočeši prohráli sedm zápasů v řadě, osmou kaňku ale nepřidali. Za velecennými třemi body nasměroval hosty už ve 3. minutě veterán Hübl, ve třetí třetině pak výhru Litvínova potvrdili Zdráhal a Jarůšek. Motor nezopakoval vydařené výkony z předchozích dvou kol proti Kometě a Spartě a utrpěl druhou domácí porážku v sezoně.

Rozpaky na českobudějovické střídačce. Vpravo hlavní trenér Jaroslav Modrý, vedle něj asistent Roman Fousek.
Po hodech přišel půst, Motor doma s Litvínovem nedokázal vstřelit ani gól

Branky a nahrávky: 3. V. Hübl (Pospíšil, F. Lukeš), 57. P. Zdráhal (Estephan), 59. Jarůšek. Rozhodčí: Micka, Šír – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváci: 5639.
České Budějovice: Hrachovina – Štich, Percy, Piskáček, Šenkeřík, Bindulis, Štencel, Vráblík – J. Ondráček, L. Pech, Gulaš – Abdul, M. Hanzl, Valský – Venkrbec, D. Voženílek, Karabáček – M. Beránek, Toman, Holec. Trenéři: Modrý, P. Martinec a Fousek.
Litvínov: Godla – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, D. Kolář, Demel, D. Zeman – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka, Gerhát, Jarůšek – L. Stehlík, J. Jícha, M. Havelka. Trenéři: Országh, V. Sýkora a Tvrzník.

Třinec – Zlín 2:1

Oceláři se díky výhře vrátili na první místo v tabulce (se stejným bodovým ziskem jako Mladá Boleslav). Proti poslednímu Zlínu se ale favorit pořádně nadřel. Za hosty otevřel skóre v první třetině Okál a i když Třinec vyslal na zlínskou branku celkem čtyřicet střel, ujaly se pouze dvě. Úspěšnými střelci byli Kovařčík a Hrňa, který v úvodu třetí třetiny vstřelil vítězný gól.

Branky a nahrávky: 30. O. Kovařčík (Zahradníček, M. Kovařčík), 42. Hrňa (Dravecký, Jaroměřský) – 17. Okál (Vopelka, Hejcman). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3467.
Třinec: Marek Mazanec – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, Marinčin, Jaroměřský, Zahradníček – Daňo, P. Vrána, Martin Růžička – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – O. Šedivý, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Miloš Roman, Kofroň – Dravecký. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.
Zlín: Kašík – M. Novotný, Trška, Hamrlík, O. Němec, Žižka, Gazda, Dluhoš – T. Mikúš, Honejsek, Kubiš – Okál, Hejcman, Vopelka – Köhler, A. Zbořil, O. Flynn – R. Veselý, P. Sedláček, Šlahař. Trenéři: M. Hamrlík a Jenáček.

Kometa Brno – Vítkovice 1:2

Tým z Ostravy má po včerejšku na kontě teprve šest zápasů, nejméně z celé extraligy. I proto jsou Vítkovice ve spodních patrech tabulky, z Brna si ale odvezly cenné vítězství. V 29. minutě je za ním nasměroval Hruška. O necelých deset minut později neproměnil trestné střílení Bukarts a Brňané pak v úvodu třetí třetiny vyrovnali díky Haščákovi v přesilovce, o výhře hostů ale rozhodl v 50. minutě Fridrich. Vítkovický gólman Stezka se blýskl 41 úspěšnými zásahy.

Hokej Kometa - Vítkovice
Pořád to drhne. Kometa sice Vítkovice jasně přestřílela, ale doma zase prohrála

Branky a nahrávky: 44. M. Haščák (P. Holík, Roth) – 29. J. Hruška (L. Krenželok, Roberts Bukarts), 50. Fridrich (M. Kalus, Plášil). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 5897.
Kometa Brno: Tomek – Bartejs, Roth, Kučeřík, R. Holland, Gulaši, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, P. Mueller – L. Horký, Krištof, Vincour – M. Haščák, Kollár, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Magee – T. Šoustal. Trenéři: Kalous, Horáček a Kováčik.
Vítkovice: Stezka – R. Polák, Plášil, Gewiese, Galvinš, L. Kovář, P. Koch, Machů – Roberts Bukarts, Marosz, L. Krenželok – Svačina, J. Hruška, K. Afanasjev – M. Kalus, Flick, R. Bondra – Fridrich, Chlán, Dej. Trenéři: Holaň, Philipp a Šímíček.

Pardubice – Kladno 4:3 po SN

Rozjetí Východočeši se sice nacházejí na opačném pólu tabulky než Kladno, ale nakonec byli rádi za vydřené vítězství po nájezdech. Hosté hned v úvodu udeřili díky Suchánkovi, ale ještě před první pauzou skóre otočili Blümel a Říčka. Rytíři vyrovnali z přesilovky jen dvacet sekund po začátku druhé části, pak ovšem početní výhodu využil i pardubický Camara.

Pojišťovací úder Dynama nepřišel, proto v 51. minutě poslal mač do prodloužení Filip. Nájezdy lépe zvládli domácí, brankář Klouček zlikvidoval všechny pokusy Kladna. Skoro deset tisíc fanoušků tak slavilo zisk alespoň dvou bodů.

Branky a nahrávky: 7. Blümel (Paulovič, Poulíček), 13. Říčka (J. Mikuš), 25. Camara (Košťálek, Cienciala), rozh. náj. Camara – 5. J. Suchánek (Plekanec, Hlava), 21. Hlava, 51. Filip (M. Beran). Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 9680.
Pardubice: Klouček – J. Mikuš, Nakládal, D. Robertson, Košťálek, J. Kolář, Hrádek, Vála – Paulovič, Poulíček, Blümel – Říčka, A. Musil, Cienciala – Hecl, R. Kousal, Camara – Koffer, Anděl, O. Rohlík. Trenéři: Král, Havíř a P. Sýkora.
Kladno: Bow – Kehar, Dotchin, Donaghey, J. Suchánek, Wood, Baránek, Nilsen – Hlava, Plekanec, Jágr – Dvořáček, A. Kubík, J. Strnad – Račuk, Filip, Melka – Kristo, Pitule, M. Beran. Trenéři: Čermák, Burger, Kregl a Paul.