Po úvodních dvou utkáních to přitom vypadalo, že by Kometa v neděli už mohla slavit titul.

Jenže Oceláři na jihu Moravy ukázali sílu, na sobotní výhru 4:3 navázali vítězstvím i v neděli. „Musíme se opět nastartovat, jít do utkání skromně a pokorně. Je třeba si nepřipouštět, že jsme utkání doma neuhráli, musíme přidat,“ burcoval brněnský kouč Karel Beran.

Domácí hráči se tentokrát díky gólu Jana Ekrta dostali už v deváté minutě do vedení, jenže Třinec ještě do konce první třetiny skóre obrátil. „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, vedli jsme, ale poté jsme udělali chyby. Byli jsme za ně potrestáni, v play-off se nám to nesmí stávat,“ podotkl Beran.

Brněnští junioři se následně rvali o vyrovnání, ke kterému se ale nedostali. Místo toho hosté rozhodli dvěma trefami z 50. a 55. minuty. „Myslím si, že oba dny byl v Brně k vidění krásný hokej. Přijeli jsme sem s obrovskou pokorou a podařilo se nám srovnat stav. Teď série začíná opět od nuly, těšíme se na náš led,“ shrnul třinecký lodivod René Mucha.

Junioři brněnské Komety (v bílém) padli ve třetím utkání se Třincem 3:4, ve finálové sérii však stále vedou 2:1 na zápasy.
Mečboly se odkládají. Juniory Komety hnalo 3228 diváků, zmrazil je však závěr

Jihomoravanům o víkendu nepomohly ani dvě parádní návštěvy, které se v obou případech vyšplhaly nad tři tisícovky příznivců. „Co se týče fanoušků, bylo to skvělé. Pro kluky je to odměna, že přišli. Jsme za to nesmírně šťastní, vytvořili výbornou kulisu,“ ocenil příznivce Beran.

Páté utkání hostí ve středu Oceláři, už nyní je ale jisté, že se série vrátí na jih Moravy. Šestý duel vypukne ve Winning Group Areně v pátek od šesti hodin večer.

Finále extraligy juniorů - 4. zápas

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 1:4
Třetiny:
1:2, 0:0, 0:2.
Branky a nahrávky: 9. Ekrt (Rakus, D. Moravec) – 15. Cedzo (Spěváček), 19. Kozlík (Šilar, Volas), 50. Haas, 55. Ošmera (Haas, Kozlík).
Rozhodčí: Obadal, Mejzlík – Štěpánek, Dědek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3652. Střely na branku: 32:40.
Stav série: 2:2 na zápasy.
Kometa Brno: Kavan – D. Svoboda, A. Pospíšil, Bůžek, F. Němec, Ulbricht (A), Zubíček, Jurný – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Zembol, Veselský, K. Horváth – Chludil, Habermann, J. Nesvadba.
Oceláři Třinec: J. Král – Ošmera, M. Pospíšil, Volas, Kurbaka, Buják, A. Horváth, Andrle – Cedzo, Holinka (A), Spěváček – Gerych, Šilar (A), Šutý (C) – Kozlík, Haas, Ramik – Rybnikár, Pánek, Mikula.