Trenér Zdeněk Grünwald v rozhovoru hodnotí poslední zápasy i cíle pro příští rok. „Uvidíme, jakou budeme mít formu po Vánocích, snad nám vydrží," přeje si blanenský kouč.

Jaký byl zápas v Brně? Jak probíhal?

Zápas to byl z naší strany velmi dobře sehraný. Po první třetině jsme vedli 3:0. Warrior hraje rychlý, technický, bruslařský hokej, my jsme se tomu dokázali celkem dobře přizpůsobit. Dokonce jsme je v první třetině přehráli. Potom jsme hráli hru se stoprocentně zajištěnou obranou, abychom dostali co nejméně gólů a zápas dotáhli do vítězného konce.

Pokud byste prohráli, Warrior by vám odskočil.

Ano, určitě.

Dostali jste se na hranici dvaceti bodů po patnácti zápasech, znamená to devátou pozici. Budete mít z tohoto pohledu klidné svátky?

Určitě jo. Začátek sezony se nám moc nepovedl. Ke konci, před svátky, se nám podařilo udělat dost bodů, takže to je celkem dobré. Samozřejmě svátky jsou vždycky zlomem, protože se čtrnáct dnů nehraje. My sice budeme trénovat, ale uvidíme po svátcích, v jaké formě nás to zachytí.

Když se ohlédnete zpátky za podzimem 2013, jak jste spokojení?

Na začátku jsme možná trošku doplatili na to, že jsme nehráli žádný přátelský zápas, nepodařilo se nám to vyjednat. Samozřejmě i změna trenéra je pro mužstvo zlomem, takže než jsme se přizpůsobili a vyšli z toho, že jsme neměli žádnou zkušenost z přípravy, tak nám to chviličku trvalo. Teď to klape prakticky na sto procent. Kéž by nám to vydrželo.

Byly pro vás lepší domácí zápasy nebo se vám lépe hrálo venku?

To je těžká otázka. Některé zápasy, třeba ten sobotní venku, se klukům úplně stoprocentně povedly jak po stránce taktické, tak po stránce nasazení. Samozřejmě i některé domácí zápasy byly slušné. Ale neřekl bych, že bychom měli nějakou výhodu doma nebo nevýhodu venku. Povedly se zápasy tam i tam.

Momentálně jste devátí, kam byste to chtěli v příštím roce dotáhnout?

Abych řekl pravdu, tak tuhle sezónu, kdyby se nám podařilo hrát tak jak teď ke konci roku, tak snad možná zkusit ještě play-off, ale v každém případě už teď začínám přemýšlet i nad příští sezonou. A i tréninkovou činnost, kterou budeme mít teď po svátcích, směřujeme na příští rok. Pokud se nám podaří udržet pohromadě kádr, tak už bychom mohli myslet i na lepší příčky, než na ty, které jsme měli v minulosti.

Jaké je předsevzetí, nejen vaše, ale i celého týmu do nového roku?

Hlavní předsevzetí je vydržet v tom, co se nám podařilo teď během posledních týdnů – hrát kvalitní hokej. Abychom ze hry měli radost nejen my, ale hlavně diváci.

IVETA BORKOVÁ