Minervu zastavil Uherský Brod, když vyhrál 5:2. „Samozřejmě jsme měli vyhrát, bylo to takové rozhárané utkání,“ uvedl k tomu trenér Minervy Emil Ludikovský.

HC Uherský Brod – SK Minerva Boskovice 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Rozhodčí neuznal Boskovicím první gól a pouštěl poměrně tvrdou hru. Přesto hosté udrželi po dvou třetinách vyrovnaný stav.

V poslední části šli ale domácí do vedení. „Nechali jsme si dát takový nešťastný gól,“ podotkl Ludikovský. Minerva se poté snažila srovnat. Jenže doplatila na otevřenější hru, Uherský Brod přidal čtvrtou branku.

Hosté už nedokázali na nepříznivý stav zareagovat a nakonec odjeli s prohrou 2:5. „Zápas poznamenaly tvrdé zákroky domácích hráčů, které rozhodčí pouštěl, i náš neuznaný gól. Ve třetí třetině jsme už otevřeli obranu a doplatili na chyby,“ dodal trenér Ludikovský, který chce na prohru podle svých slov co nejrychleji zapomenout. Spravit chuť si Boskovičtí můžou už ve čtvrtek, kdy hrají doma proti vedoucím Moravským Budějovicím.

HC Grewis Plumlov – Dynamiters Blansko HK 8:0 (4:0 3:0 1:0)

Hokejisté Dynamiters prohráli v krajské lize na ledě Plumlova vysoko 0:8.

Plumlov byl sice před víkendem v tabulce krajské ligy za Blanskem, po první třetině vzájemného zápasu ale bylo prakticky rozhodnuto. Plumlovští ji vyhráli 4:0. „Opticky byla vyrovnaná, jenže my jsme nedali jasné šance a soupeř nás z protiútoku nemilosrdně trestal,“ uvedl trenér Dynamiters Antonín Veselý. Ten se musel vyrovnat s velkou marodkou. „Chyběla nám prakticky celá jedna pětka,“ dodal.

Pokud hosté v kabině mysleli na vyrovnání, naději jim vzali domácí dvacet sekund po začátku druhé třetiny, kdy zvýšili na 5:0. Plumlov přidal ještě další tři góly a vyprovodil Dynamiters debaklem. V tabulce blanenský tým přeskočil.

Blansko hraje ve čtvrtek na domácím stadionu se sedmým Uherským Ostrohem. Zápas začíná stejně jako v Boskovicích v šest večer.