Za Boskovice bude v novém ročníku krajské ligy hrát pětatřicetiletý střelec Jan Fadrný, který působil v extralize v pěti týmech. Olomouci, Slávii, Budějovicích, ve znojemských Orlech a ve Vsetíně. V nejvyšší domácí soutěži odehrál podle serveru hokej.cz sto dvacet jedna zápasů a dal dvanáct branek. V uplynulé sezoně nastupoval na led v dresu brněnské Techniky ve druhé lize. „Potřebujeme střelce a od Honzy očekáváme, že tým střelecky potáhne," poznamenal Hrachovina.

Další posilou Minervy je šestatřicetiletý obránce Tomáš Klimeš, který si také zahrál v extralize za znojemské Orly. V minulé sezoně odehrál za Techniku Brno ve druhé lize čtyřiatřicet zápasů. Dal čtyři branky a na sedm nahrál. Třetí novou tváří v Boskovicích má být čtyřiadvacetiletý útočník Tomáš Popolanský, který v minulosti nastupoval za brněnskou Kometu, Hodonín a Břeclav.

Kostra týmu by podle Hrachoviny měla zůstat stejná jako v předchozí sezoně. Nejistý je start obránce Karlíčka, který dokončil školu a práci má v Kroměříži. Hrát má i tahoun a kapitán týmu dvaačtyřicetiletý Tomáš Karný, který už zvažoval konec kariéry. „Kluci z týmu zatím trénují individuálně. Sejdeme se na konci srpna, a to začne ostrá příprava na novou sezonu. Výjimkou jsou Holub, Pelikán a Theimer, kteří trénují ve druhé lize v Břeclavi. Uvidíme, jestli se chytí, nebo se vrátí k nám," dodal Hrachovina. Loni boskovická Minerva ztroskotala v semifinále krajské ligy na Uničovu, se kterým prohrála 1:2 na zápasy.

To blanenští Dynamiters skončili sezonu v krajské lize už ve čtvrtfinále, když nestačili na Velkou Bíteš. Letní přípravu v Blansku zahájili v polovině května a skončili v červnu. Fyzičku pilovali hokejisté na atletickém stadionu v Blansku nebo na hřišti na Obůrce. Teď hráči trénují jedenkrát týdně na ledě. „Na suchu jsme měli dvakrát týdně trénink zaměřený na zvýšení dynamiky, výbušnosti a síly. V minulosti se nám tento model osvědčil. U týmů v krajském přeboru není podobná příprava moc obvyklá. Nám jde ale o to, že kluci jsou spolu a pro tým je to dobré," řekl trenér blanenských Dynamiters Zdeněk Grünwald.

Ostrou přípravu zahájí tým koncem srpna, kdy bude na ledu třikrát týdně. Sezona začíná dvacátého září. „Předběžně máme domluvené přípravné zápasy s Moravskou Třebovou a s Boskovicemi. Termíny ještě nejsou přesně dané. Tým by měl z minulé sezony zůstat pohromadě. Nemám od hráčů žádné informace, že by někdo skončil nebo šel jinam. Jen David Bílý a Mirek Berka jedou do zahraničí, tak budou asi do Vánoc chybět," dodal Grünwald.

Matador Tesař

Otazník visí snad jen nad matadorem blanenského týmu Pavlem Tesařem. Ten kvůli pracovní vytíženosti a rodině zatím netrénuje. „Sám v tuto chvíli nevím, jak to bude. Do srpna je ještě daleko. Mám toho teď opravdu hodně. Tréninky venku jsem zatím vynechal. Zdravotně jsem na tom dobře, ale jsem pracovně dost vytížený a mám doma dvě malé děti. Nevím, jestli nedám přednost rodině. Těch sezon už bylo hodně. Ale není to definitivní. Nejsem rozhodnutý," řekl devětatřicetiletý hokejista.

Rezervní tým Dynamiters bude hrát okresní přebor a v případě potřeby budou hráči k dispozici áčku. „V béčku budou mladí kluci, kteří se tam obouchají před nástupem do áčka. Nebo hráči, kteří se budou vracet po zranění. Myslím, že to loni fungovalo docela dobře," dodal za Dynamiters Blansko Zdeněk Grünwald.