V první třetině Dynamiters na soupeře vlétli, přehrávali jej, jenže z převahy vytěžili pouze jeden gól. Už po třech minutách skóroval Kazda. V polovině druhé třetiny zaúřadovali bývalí blanenští hráči Buďa a Grmela. V rozmezí čtyř minut dali dva góly a Bíteš vedla. Předváděla také lepší hru, lépe kombinovalo, domácí trochu vypadli z tempa. Do něj je zase vrátila přesilovka, aktivně sehraná, ale bez gólového zakončení.

Poslední minuty druhé třetiny patřily gólmanu Vlachovi, který předvedl několik důležitých zákroků. V čase 19:15 dokonce vychytal trestné střílení nařízené po faulu Němce na pronikajícího hráče. V poslední sekundě druhé části ještě fauloval Pazdera a navrch poslal do sprch rozhodčí Němce, kterému se nelíbilo jeho rozhodování.

Poslední třetinu tak začali Blanenští v oslabení. To přestáli a v čase 42:30 zakončil gólem krásnou individuální akci Tesař. Na své polovině vybojoval puk, pak tvrdě trefil gólmana, dostal se i k odraženému puku a z téměř nulového úhlu zavěsil. Stav byl vyrovnaný a pro Blansko to vypadalo nadějně. Jeho hráči byli při chuti, stříleli ze všech pozic a hosté nestíhali jejich tempu. Zvýšili tedy agresivitu, kterou rozhodčí pouštěl. Gólmana prověřil nebezpečnou střelou Bažant, jen těsně minul gólovou teč velice aktivní Miroslav Berka, kterému skoro nešlo sebrat puk.

Jenže po náporu přišly chyby v obraně a trest. V 53. minutě dostal ze skrumáže před bránou puk za Vlachova záda Touška a vrátil tak hostům vedení. Gól je nabudil. Navíc sudí odpískal hůl v obličeji, i když předtím neodpískal podobný zákrok na Hrůzu. A přesilovku Bíteš také využila. Na tabuli svítil čas 55:20, puk se dostal k úplně volnému Buďovi a ten se trefil do levého rohu Vlachovy brány.

V závěru už Dynamiters nenašli sílu na obrat, hosté nepolevili a dál byli nebezpeční. Skóre se nezměnilo ani po oddechových časech, které si vybrali oba trenéři. Úplný konec ještě zpestřila

bitka jako vystřižená z NHL Davida Bílého s hostujícím Čiklem. „Já si myslím, že o celém zápase rozhodla druhá třetina, z nějakého důvodu, který ještě neznám, jsme přestali hrát hokej, který jsme předváděli v první části. My jsme si říkali, že musíme hrát zodpovědně z obrany. Bohužel jsme pouštěli soupeře do přečíslení a nepokrývali jsme tu druhou vlnu a to dneska rozhodlo," zhodnotil zápas trenér Blanska Petr Drahovzal.

Podobně to viděl i autor druhé branky Blanska Pavel Tesař. „Podle mě jsme byli trošičku lepší celý zápas, ale individuálními chybami vzadu jsme si to prohráli. Není možné, aby tam kroužili hráči a nikdo do nich nešel. My jsme schopní je tři čtyři minuty mačkat a pak uděláme vzadu chybu a dostaneme gól," zlobil se po zápase.

Bíteš si odvezla z Blanska potřebnou výhru. „My jsme spokojení hlavně kvůli tomu, že se dnes hrálo o šest bodů," připomněl bítešský trenér. Bíteš přeskočila Blansko v tabulce krajské ligy o dva body. Před Dynamiters se mohly dostat i Boskovice, které hrály včera večer doma s Plumlovem.

Blansko hraje další utkání v neděli v Uherském Ostrohu, Boskovice mají o víkendu volno.

Dynamiters Blansko – Velká Bíteš 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky: 3. Kazda, 43. Tesař – 29. Buďa, 33. Grmela, 53. Touška, 56. Buďa