„Psychologové říkají, že za stavu 5:0 už to každý hokejový hráč podvědomě vzdá. Musím proto říct, že trenéra Plumlova mi bylo po první třetině celkem líto,“ řekl trenér Dynamiters Petr Drahovzal. Ten se svým týmem v letošní sezóně ještě nikdy nevyhrál o víc než tři góly.

Lepší čas na zlomení rekordu si ale vybrat nemohl. Blansko se totiž probírá ze série čtyř prohraných zápasů. V minulém kole už se Drahovzalovi svěřenci chytili a porazili Velkou Bíteš. Výhra o osm gólů se sousedem z tabulky jim určitě také přijde k duhu.

Jako první se z Blanenských trefil Miroslav Berka ve 4:44. Gól v zajímavém čase napověděl, že se nebude jednat o obyčejné utkání ani pro Dynamiters, ani pro Berku. Ten totiž o pár minut později zvyšoval už na 3:0 a ve druhé třetině pak zkompletoval svůj hattrick.

Plumlovští byli na blanenském ledě úplně bezradní. Když prohrávali o pět gólů, jejich trenér si vzal oddechový čas, ale protože družstvo přijelo jen s jediným gólmanem, nebylo koho střídat. Rozhodčí pak hostům nabídli šanci v podobě přesilové hry, ale ani té nedokázali hráči Plumlova využít. K brankáři Vlachovi doputovala jediná střela.

„Před druhou třetinou jsem hráče upozornil, že nesmíme začít hrát profesorsky, a myslím, že se nám to celkem podařilo. Sice jsme dostali jednu branku, ale pětigólový náskok jsme si rychle vypracovali znovu,“ řekl Drahovzal.

Do poslední třetiny naskočili hokejisté za stavu 7:1, a přestože o výsledku utkání bylo rozhodnuto, oba týmy hru nevypustily. Tesař s Kocmanem ještě podtrhli skvělý výkon svého týmu dvěma góly a blanenští fanoušci mohli začít slavit.

Dynamiters čeká v letošním roce ještě jeden zápas s týmem Warrior Brno a lepšího soupeře si Blanenští z hlediska statistik nemohli přát. S Bojovníky totiž vyhráli oba přípravné zápasy a právě proti nim zaznamenali předchozí nejvyšší soutěžní výhru 6:3.

Boskovice v neděli porazily Velkou Bíteš 5:0. V příštím kole se potkají s Uherským Brodem.

DYNAMITERS Blansko HK – HC GREWIS Plumlov 9:1
(5:0, 2:1, 2:0)
Góly Blanska: Berka Mir. 3, Hrůza, Grmela, Pazdera, Kazda, Tesař, Kocman