Dynamiters přivítali v pátém kole na svém stadionu Brumov-Bylnici. Tedy ambiciózní tým, který z předchozích čtyřech zápasů tři vyhrál. A hosté vyhráli i první třetinu v Blansku, když domácí zaspali úvod. Ve druhé třetině se Blansku nedařilo proměňovat šance a po chybě už prohrávalo o dvě branky. Na 3:0 hosté zvyšovali ve vlastním oslabení v 34. minutě a Dynamiters šli do třetí třetiny za stavu 0:3. „V podstatě se dá říct, že na všechny tři góly jsme soupeři nahráli,“ zlobil se po zápase trenér Blanska Petr Drahovzal.

Ten v poslední třetině zamíchal sestavou a domácí výrazně ožili. Soupeře drželi v jeho obranném pásmu a tlačili se do zakončení. Už po dvou minutách to bylo 1:3, v 51. minutě propálil gólmana hostí kapitán Němec a vypadalo to, že Blansko srovná. Ke vstřelení vyrovnávací branky ale nepomohla ani závěrečná power-play a Brumov-Bylnice nakonec z Blanska odvezla těsné vítězství.

„Nedá se říct, že bychom hráli až v poslední třetině, ale až v poslední třetině jsem poznával to naše mužstvo. Na konci už nám bohužel trošku docházely síly, ale je škoda, že to tam nepadlo, protože ten zápas byl podle mě minimálně remízový,“ posteskl si po utkání Drahovzal. V neděli hraje Blansko na ledě lídra krajské ligy, Moravských Budějovic.

Boskovickým hokejistům se stále nedaří najít optimální formu. V náročném víkendu odehráli dva těžké zápasy venku a přivezli dvě porážky. V páteční dohrávce prvního kola v Moravských Budějovicích, které patří k největším suverénům soutěže, si vedli statečně, ale nakonec prohráli 4:6. Za jejich výkon je chválil i trenér domácích.

Nedělní utkání v Uherském Ostrohu skončilo 3:1. Minerva je po pěti zápasech předposlední, v neděli hostí Warrior Brno.

VÝSLEDKY

Blansko – Brumov–Bylnice 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Moravské Budějovice – Boskovice 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)
Uherský Ostroh– Boskovice 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)