„Myslím, že soupeř nás trochu podcenil, počítali se snadným vítězstvím,“ uvedl k překvapivé výhře svého týmu nad ambiciózním soupeřem trenér Blanska Antonín Veselý.

HC Dynamiters Blansko – HC Brumov-Bylnice 5:4 (3:1,1:1,1:2)

6. Mezník (Bílý D.), 8. Kuběna (Jakubec), 14. Rozmahel (Frantel), 28. Němec (Kazda, Kuběna), 42. Frantel (Kuběna, Kazda).

Vyloučení: 9:8, navíc Bílý D. na 5+OK, Luža na 10 minut a Lukáš 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 80.

Do Blanska si přijel odbýt premiéru v krajské lize po osmatřiceti letech tým Brumova-Bylnice. A začal lépe. Domácí neuhlídali začátek a už po půlminutě prohrávali, když se trefil Kopa. Hosté mohli zvýšit, ale nevyužili svoje šance. A domácím se po několika pokusech podařilo vyrovnat v šesté minutě. David Bílý našel Mezníka a ten poprvé prostřelil hostujícího gólmana. Za dvě minuty už k radosti osmdesátky fandů Blansko vedlo po trefě Kuběny. Ještě v první třetině se prosadil Rozmahel a domácí šli do kabin dobře naladěni.

Začátek druhé části si Blanenští opět nepohlídali a dvě minuty po přestávce se hosté po trefě Lukáše dostali zpátky do hry. Ve 28. minutě vrátil domácím dvoubrankové vedení Němec, a když v úvodu třetí třetiny zvýšil Frantel na 5:2, vypadalo to, že je rozhodnuto. Jenže minutu před koncem ještě hosté dvakrát skórovali a řádně zdramatizovali závěr. Víc už naštěstí pro domácí nestihli. Blansku k výhře pomohla nedisciplinovanost hostů, kteří dostali dva desetiminutové tresty.

„Rozhodlo nasazení a bojovnost našich hráčů. Soupeř má velice ambiciózní tým plný zkušených hráčů, my máme věkový průměr dvacet a půl roku. Chybí nám zkušenost, musíme to dohánět bojovností. Taky jsme zvládli hru v oslabení a výborně nám zachytal gólman,“ dodal po utkání trenér Veselý.

SK Minerva Boskovice – HC TJ Šternberk 4:3 (3:1 0:1 1:1)

16. Tesař (Chlup), 16. Tesař (Komínek, Chlup), 16 Holý (Šlapanský, Karný), 52. Šlapanský PP (Světlík, Holý). Vyloučení: 6:9.

Boskovice přivítaly v prvním zápase na domácím ledě Šternberk. Hosté šli do vedení už v první minutě po trefě Juráka. Dá se říci, že o výsledku rozhodly tři rychlé góly v první třetině, kdy Boskovičtí otočili skóre z 0:1 na 3:1. „Inkasovali jsme v deváté sekundě z první střely na bránu. Poté jsme byli jasně lepší,“ řekl střelec úvodních dvou branek Minervy Pavel Tesař.

Ve druhé třetině nedokázali domácí hokejisté využít šance a hosté udeřili v poslední minutě. Musil snížil na rozdíl gólu. V poslední části pojistil vedení Boskovic Šlapanský, hosté už jenom snížili na konečných 4:3.

„Tak s výsledkem jsme spokojení. Šancí jsme měli spoustu, měli jsme ještě nějaké proměnit. Zbytečně jsme si to zkomplikovali,“ podotkl Tesař.