krajská liga

Dynamiters Blansko – Uherský Brod 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Minerva Boskovice – Warrior Brno 11:3 (1:1, 7:1, 3:1)

Do Blanska přijel Uherský Brod. Od začátku to byl dramatický souboj. Hosté šli do vedení po šesti minutách hry, za Blansko vyrovnával ve 12. minutě Tesař.

Po nerozhodné první třetině se ve druhé části trefili Stejskal a Bílý a před závěrečnou částí to vypadalo velice nadějně. Jenže už po pěti minutách Brod snížil na 2:3 a diváci se tak tradičně dočkali napínavého konce. „O ten gól je to skoro pokaždé, už jsme si zvykli a i diváci si snad taky zvykli, že jsou to vždycky nervy na konci," usmíval se po zápase hrdina v domácí bráně Jarmil Vlach. Ve třetí třetině totiž držel svými zákroky svoje mužstvo nad vodou. A to i při vyloučení Němce, kdy byli hosté blízko vyrovnání. Brod měl i další šance, ale Blansko bylo nebezpečnější a většinu času tlačilo soupeře.

Závěrečný nápor hostů vyvrcholil odvoláním gólmana. Na pojišťovací čtvrtý gól nechali Dynamiters čekat diváky až skoro do konce. Tři sekundy před závěrečnou sirénou trefil prázdnou bránu Látal. „Brod nepřekvapil, tři roky hrají stejně, bojují, jsou sehraní. Jsou na špici, ale bylo vidět, že se s nimi dá hrát. Naštěstí jsme se po tom úvodním inkasovaném gólu chytli a už to nepustili," oddechl si po boji gólman Vlach. „Celé to utkání bylo takové rozhárané. Jsem rád, že se nám to podařilo udržet. Bylo to opravdu vyrovnané, přetahovali jsme se skutečně o každou šanci, řekl bych, že šťastnější dnes vyhrál," doplnil ho blanenský trenér Petr Drahovzal.

Naopak zklamaný byl brankář Uherského Brodu Vlastimil Oharek. Celou třetí třetinu totiž odchytal famózně a za záda nepustil ani jednu střelu. „Prohra vždycky mrzí. Hráli jsme dobré utkání, ale rozhodly to naše chyby, po kterých jsme dostali góly. Škoda že jsme nedali pak ty šance v poslední třetině," okomentoval prohru klidným hlasem.

V Boskovicích připravili hokejisté divákům i soupeři Vánoce už o měsíc dřív. Warrioru Brno nadělili jedenáct gólů a proměnili tak zápas v exhibici. „Jsem rád, že od té doby, co jsme se sešli se zkušenými hráči a proběhla nějaká domluva, to funguje," podotkl k posledním dvěma výhrám Hrachovina. O tom, co se na schůzce dělo, když po ní Boskovičtí dali ve dvou zápasech patnáct branek, lze jen spekulovat. Každopádně přerušil pět zápasů bez výhry.

V nedělním utkání po běžné první třetině, která skončila 1:1, začala Minerva úřadovat nevídaným způsobem. Ve druhé třetině dala sedm, v poslední tři góly. „Padlo nám tam skoro všechno," uvedl Hrachovina. O rekord kola ale Boskovice připravilo Velké Meziříčí, které na svém ledě rozmetalo rezervu Břeclavi výsledkem 15:3.

Boskovice v tabulce poskočily nahoru, po devíti zápasech jsou s dvanácti body sedmé. Blansko má o dva body víc a je páté. Ve vloženém čtvrtečním kole mají Boskovice volno, Blansko jede do Brumova. O víkendu pak hrají oba týmy zase doma. V sobotu v šest přivítá Blansko Warrior Brno, Boskovice pak v neděli v pět odpoledne Velké Meziříčí.

1. Šternberk 9 7 2 45:28 22
2. Kroměříž 9 6 3 52:37 18
3. Velká Bíteš 8 6 2 34:21 17
4. Uherský Ostroh 8 5 3 26:18 14
5. Dynamiters Blansko 9 4 5 34:33 14
6. Uherský Brod 8 5 3 28:33 14
7. Minerva Boskovice 9 4 5 38:35 12
8. Brumov-Bylnice 8 4 4 41:44 12