„Na poslední schůzce zástupců klubů a vedení soutěže jsme se dohodli na termínu 15.1., do té doby muselo být známo z nařízení vlády nějaké rozvolnění vůči naší soutěži. To nepřišlo, takže logicky nadešlo ukončení soutěže,“ popisuje nastalou situaci hráč a funkcionář blanenských Dynamiters Jílek.

„Problém byl v tom, že po prvním představení vládních opatření PES vycházelo, že budeme moci ve 3. stupni trénovat a hrát zápasy. Jakmile jsme se do tohoto stupně dostali, vláda to najednou podrobněji rozklíčovala a bylo jasné, že není šance hrát. Rozhodnutí vedení soutěže považuji za rozumné,“ dodává Jílek.

Obránce Jakub Černín (vpředu v červeném) ze Zbrojovky vyniká svou výškou a důrazem v soubojích, do konce sezony bude hostovat v Blansku.
Blansko zbrojí na záchranu druhé ligy, v kádru vítá posily ze Zbrojovky i Plzně

Krok ukončení ligové soutěže však pro klub může znamenat i menší komplikace v podobě vracení dotací a případných sponzorských příspěvků. „Vše se momentálně řeší, každopádně už teď víme, že budeme muset vracet nevyužité peníze z dotací,“ objasňuje Jílek.

Dynamiters také musí mrzet skutečnost, že po menší letní transformaci nedokázali předvést svou kvalitu ve více duelech. „Samozřejmě to hodně mrzí, hlavně jsme nemohli pořádně ukázat nové dresy a vyzkoušet mladé hráče. Ale cíl pro sezonu jsme naplnili, když jsme byli na pozicích zajišťujících play-off,“ komentuje forvard s číslem 27.

Nastalé volno však hokejisté zatím pro přípravu na novou sezonu nevyužívají. „Myslím, že si všichni na jednu stranu užíváme klid od hokeje, hlavně manželky a přítelkyně, ale v nejbližší době budeme mít jako vedení klubu schůzku, na které určitě na tuto otazku přijde řada,“ uzavřel Jílek.

KRYŠTOF SEVERA