Přivezli jste vysokou prohru z Kroměříže, byl soupeř o tolik lepší?

Soupeř nás přehrál, byl lepší kombinačně i v agresivitě, myslím v tom dobrém slova smyslu. My jsme na to zvládli reagovat jenom vyloučeními.

Přitom jste čtyři branky vstřelili…

Ty branky jsme dali v přesilovkách, ale na zvrat zápasu jsme neměli. V Půlce to bylo 6:1 a větší problém než rozdíl pěti branek byl v rozdílné hře.

Takže s výkonem týmu asi nejste spokojený…

Jsem samozřejmě nespokojený, teď je důležité přistoupit k zápasu s Bíteší úplně jinak. Už vzhledem k tomu, že to může být náš soupeř pro play-off.

S Velkou Bíteší hrajete už ve čtvrtek. Naposledy porazila Šternberk a v tabulce vás přeskočila, to bude také dost těžký soupeř.

Není to jednoduchý soupeř, o tom jsme se přesvědčili už při dvou utkáních v přípravě. Oni šli oproti minulé sezoně hodně nahoru, posílili mimo jiné i o naše dva hráče. Ale zase bych nepřeceňoval jejich poslední výhru nad Šternberkem, kterému se teď vůbec nedaří.

Máte po víkendu nějaké ztráty?

Tesař dostal osobní trest a byl vyloučen do konce utkání. Musím se podívat, jestli to není už jeho druhý trest. V Kroměříži už nastoupil po zranění Antoňů, Němec by to měl zkusit ve čtvrtek, zatím ho trápily vazy v koleně. Sedláček má z posledního domácího zápasu poškozené rameno, takže bude do konce sezony mimo.

Hrozí opět problémy v obraně?

Obrana znovu nebude kompletní, ale já mám takovou zkušenost, že nás to nepoloží, dokážeme se i v improvizované sestavě semknout a předvést dobrý výkon.

Další zápas hrajete hned v neděli v Uherském Ostrohu, který z nich je pro vás důležitější?

Tabulka je ohromně vyrovnaná a každý zápas je důležitý. Dvě prohry můžou znamenat pád tabulkou. Já se vždycky soustředím na to nejbližší utkání a to je teď to s Bíteší. Pak až na nedělní zápas v Ostrohu.

Na blanenský hokej zase chodí slušná návštěva, diváci hlasitě fandí. Pomáhá vám to?

Diváci určitě pomáhají, i když každý to má jinak, nedokážu posoudit, jak to hráči vnímají. Třeba když jsem hrával já, tak jsem byl tak zabraný do hry, že jsem diváky moc nevnímal. Ale každopádně je to mnohem lepší než hrát před prázdnými tribunami. Jsem moc rád, že se po dlouhé době lidé zase naučili chodit na hokej a jsou tam i mladí fanoušci. Doufám, že jsme k tomu přispěli i naší hrou. I když už to nebude jako dřív, kdy třeba na zápas s Boskovicemi tady bylo patnáct set lidí. Taky si myslím, že fandí slušně, pokud zrovna nejde o derby, když to srovnám třeba s diváky v Kroměříži.