Brankář Lukáš Šrámek prožil ve středu povedený vstup do hodonínského angažmá. Třiadvacetiletý gólman v prvním utkání za druholigové Drtiče pomohl k výhře 6:1 nad Technikou Brno.

„Moc jsem toho k chytání ale neměl,“ bránil se na oko Šrámek. „Kluci dobře bránili, padali do střel. To mě mile překvapilo. Všechno fungovalo na jedničku.“

Domácí hokejisté dlouho napínali vlastní fanoušky. Kombinace vázla. Diváci dokonce neváhali v jednu chvíli vyjádřit mrzutost pískáním. Nakonec je rozburácel až v osmadvacáté minutě zadák Komárek, jenž zápěstím využil dvojnásobnou početní výhodu.

Vyrovnání měl na hokejce hostující Petr Veselý. Ve vyložené šanci ovšem mířil vedle. Z protiútoku se pak trefil Klimeš a o chvíli později i Jurásek.

„Kdybych šanci využil, vypadalo by utkání možná jinak,“ poznamenal po utkání zklamaný blanenský hráč.

Technika se přesto snížení dočkala. Šrámek nejprve zlikvidoval nebezpečný závar před brankovištěm, na následný pokus Michala Rajnohy po buly byl však krátký.

„Měli jsme spoustu šancí. Věděl jsem, že kluci dají góly,“ odmítal nováček v hodonínské kleci zvýšenou nervozitu.

Tušení měl správné.

Skóre navýšil agilní Haring, poté úřadoval nejlepší hráč utkání Tomáš Vrba. K asistenci na Juráskův gól přidal ještě vlastní trefu a poté milimetrovou přihrávkou nabídl branku Kubovi.

„Musím ale říct, že se mi proti Technice hraje špatně. Jsou hodně obětaví, bojovníci. Za výhru jsme samozřejmě rádi,“ řekl po utkání Vrba, jenž se několikrát prokličkoval do nadějné příležitosti. Koncovka ho však zradila.

„Kličky se mi dařily, ale finální přihrávka nešla. Kluci už tam puk nemohli dotlačit a ani mě se to nevedlo,“ krčil rameny. Tým trenérů Galka a Janáse vybojoval už devátou výhru v řadě a směle útočí na nejvyšší příčky.

„Hodonín je teď asi nejlepší mužstvo v lize a porve se o postup,“ předpověděl blanenský útočník Veselý.

„V kabině je velká pohoda. Jdeme do zápasů naplno. Vyhráváme a věříme si,“ přitakal spokojený Vrba.

Hodonín – Blansko 6:1 (0:0, 2:0, 4:1)

Branky:
28. Komárek (Vaškovič, Haring), 31. Klimeš (Komárek), 33. Jurásek (Vrba, Peš), 47. Haring (Vaškovič), 50. Vrba (Peš, Jurásek), 54. Kuba (Vrba, Hollý) – 44. Rajnoha (Benýšek)

Hodonín: Šrámek – Salajka, Šimeček, Pokorný, Podešva, Klimeš, Komárek, Rapant, Šudoma – Vrba, Jurásek, Peš – Haring, Korotvička, Vaškovič – Kuba, Hollý, Špok – Kučera, Průdek, Hoza.
Blansko: Jirkův - Vozdecký, M. Rajnoha, Pazdera, Šindelář, Pálka, Zítka, Fischer, Benýšek, Brzobohatý, Hrůza, Tesař, Kroupa, Odehnal, Veselý, K. Rajnoha, Popolánský, Tobiáš