Krajská hokejová soutěž se stále neblíží ke svému začátku. Zpřísnění vládních opatření navíc ještě oddálilo možný restart a zápasové vytížení Dynamiters je tak stále v nedohlednu. „Situace je na nic. Nechci zabrušovat do hodnocení vládních opatření, ale hokej mi opravdu strašně chybí. Dá se akorát běhat a já běhání vždy bral spíš jako nutné zlo. Bez týmu to prostě není ono,“ komentuje aktuální situaci útočník Dynamiters.

Víra v obnovení soutěží už pomalu mizí. Stejně jako naděje na dohrání celé, nebo zkrácené sezony. „Dlouho jsem v dohrání soutěže věřil. Řešila se i varianta dohrání kompletní sezony s tím, že by se hrálo do konce května. Teď už je šance na znovuobnovení asi opravdu malá. Za současných podmínek je dohrání bohužel nereálné,“ říká smutně Král.

Dynamiters přitom před sezonou došli k proměně vedení a kádru, ten se bohužel pro příznivce blanenského hokeje nemohl ukázat v plné síle. „Přišlo pár mladých kluků a hlavně nový trenér Valla, který nám naordinoval hodně ofenzivní a bezpochyby líbivější styl hry, na který jsme si pomalu začínali zvykat. Víc jsme bruslili, chtěli jsme dávat víc gólů. Škoda že si na to všichni ještě budeme muset počkat,“ dodává forvard Dynamiters.

Současná situace navíc komplikuje i přípravu na případný restart, neboť kromě zimního stadionu je vyloučeno také využívání posiloven a podobných sportovišť. „Bohužel patřím k té skupince lidí, kteří neumí makat jen tak pro nic. Po první vlně jsem to hecnul a zamakal, ale druhá vlna mě zlomila a už jen kynu,“ přiznává se Král.

Složitá doba však přinesla stálici v podobě Vánoc. A jak je trávil? „Tak asi jako všichni. S rodinou. Zahráli jsme si nějaké deskovky, koukli na pohádky. Tradiční pozici zaujala snad tuna výborného salátu a nějaké víno. Aspoň něco zůstalo v normálu,“ popisuje Král.

KRYŠTOF SEVERA