„My jsme ke sloučení přistoupili ze dvou důvodů. Jedním byla situace Techniky v Brně a druhým byla snaha o pozdvihnutí úrovně hokeje v Blansku. Zázemí tady k tomu máme dobré,“ říká Radek Snopek z HC Blansko. Technika musela na svém domovském stadiónu v Brně uvolnit místo hokejistům Komety a hledala nové působiště. Mnoho hráčů působilo v obou klubech a vedení Blanska vyšlo Technice vstříc.

Diváci se tak možná dočkají návratu některých známých jmen jako Otoupalík, Šlapanský, Odehnal. V bráně by měl nastoupit Pavel Nešták. S dalšími bývalými hráči management Techniky dosud jedná. Zbytek kádru doplní současní hráči Techniky a někdo z loňského týmu Blanska, které hrálo krajský přebor.

Vedení obou klubů už se dohodlo na všech zásadních věcech. V Blansku by pod názvem VSK Technika Blansko měly hrát v krajských soutěžích týmy dorostenců a juniorů, ve druhé lize muži a v extralize ženy. Sloučené kluby povede sedmičlenný výbor složený z jejich zástupců. Technika bude mít na starosti ekonomickou stránku týmů, Blansko se postará o zázemí, oba kluby dodají hráče. Obě strany souhlasí s nastavenými podmínkami a smlouva je před podpisem.

Sportovním manažerem, který má na starosti chod všech týmů, a zároveň trenérem týmu mužů bude Vlastimil Odehnal. Ten sice přichází z pozice trenéra Techniky, v minulosti však Blansku působil jako hráč i trenér. „Já věřím, že po roční pauze a poklesu formy fotbalistů, si lidé na druhou hokejovou ligu zase cestu najdou,“ nechce si Odehnal připouštět nízký zájem diváků při posledních sezónách HC Blansko ve druhé lize i v krajském přeboru.

Znovuobnovení druhé ligy v Blansku bude zřejmě znamenat zánik týmu, který hrál vloni krajský přebor. „Počítám s Tesařem, Provazníkem nebo třeba Jakubcem. Někteří hráči loňského A týmu půjdou zpátky do juniorky a zbytek si zřejmě najde angažmá jinde. Chceme jednat ještě s okolními kluby,“ nastínil osud bývalého krajského týmu Odehnal.

Přestože se kluby dohodly na společném názvu VSK Technika Blansko, ke kterému možná ještě přibude jméno sponzora, zůstávají i oba původní subjekty. „Zůstává VSK technika i HC Blansko, oba kluby budou samostatně pracovat s mládeží, fúze se týká až dorostenců a starších. Blansko má také svoji přípravku,“ upřesňuje Snopek.

V čele HC Blansko Snopka vystřídal trenér blanenských hokejistů a místostarosta Blanska Jindřich Král.Odehnal s ním počítá na místo jednoho z trenérů mládeže. „Já určitě nemám ambice trénovat první tým Techniky, ale na práci s mládeží bych se rád podílel,“ dodává k tomu Král.

Po skončení sezóny vyhodnotí kluby, nakolik bylo spojení prospěšné. Každopádně ke zlepšení přístupu blanenských hokejových fanoušků by mohlo přispět minimálně to, že se na blanenském stadionu objeví juniorské a dorostenecké výběry složené i z místních mladíků a že se do Blanska vrátí druholigové týmy. Zpestřením bude i určitě i ženský hokej.