Ve 35. minutě po ataku v rohu hřiště zůstal devatenáctiletý hokejista na ledové ploše bezvládně ležet. Rozvášněný stadion rázem utichl. Dlouhé minuty se čekalo na příjezd záchranné služby a nakonec musel mladík v dresu Blanska opustit hrací plochu zafixován na nosítkách a na nedaleké umělé trávě byl přeložen do vrtulníku letecké záchranné služby. „Po nárazu do mantinelu utrpěl otřes mozku a byl krátce v bezvědomí. Záchranáři měli podezření, že si mohl poranit páteř. Proto mladého muže transportoval vrtulník na urgentní příjem do nemocnice v brněnských Bohunicích,“ informovala o události mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková.

Brno 1.2.2020 - SK Líšeň Marek Matocha a FK Blansko Haris Harba
Fotbalové Blansko v druholigovém testu s Líšní obstálo, trefil se Holiš

Vyšetření naštěstí vyvrátilo vážné zranění páteře a budoucí opora blanenského hokeje se tak brzy vrátí na ledovou plochu. „Nikomu nepřeji zažít ten pocit, když vidíte na ledě ležet bezvládné tělo svého spoluhráče a kamaráda. Naštěstí to dopadlo relativně dobře a Tomáš nemá vážnější zranění,“ komentoval napjaté chvíle blanenský útočník Marek Antal.

Podle otce mladíka Marka Antoňů, který je zároveň kapitán blanenského týmu, se naštěstí podezření na poranění páteře nepotvrdilo. „Syn narazil po souboji v rohu kluziště hlavou do mantinelu a hnul si s krční páteří. Vyšetření však naštěstí závažné poranění neodhalilo. Měl by být brzy v pořádku,“ řekl Týdnu u nás blanenský hokejista.

Střet čtrnáctého týmu s jedenáctým a také derby v Krajské hokejové lize mezi Březinou a Blanskem si nenechal ujít zaplněný zimní stadion ve Vyškově, který však bohužel musel sledovat nepříjemnou událost z konce druhé třetiny, která předčasně ukončila zápas.

Nedohrané utkání Březiny a Blanska: zraněný hokejista by měl být v pořádku

Dynamiters se povedl vstup do duelu a v šesté minutě se ujali vedení. Kuběna dokázal založit rychlou akci, na jejímž konci se vyskytlo přečíslení dvou na jednoho a Hynek Grünwald přesnou střelou poslal puk pod víko domácí klece. Blanenští si vytvářeli i další gólové šance, ale Jakubčík v bráně Březiny je kryl nebo v jasné pozici hostující střelci selhávali.

A tím dostali domácí tým na koně. Při hře čtyř proti čtyřem se do brejku dostal Beutl. Toho sice perfektně vychytal Šenk, ale byl krátký na dorážku Liridona Dupljaku, který s velkým štěstím procpal puk do sítě. To březinským hokejistům nestačilo a o pár minut později již vedli. V mezikruží dostal až příliš prostoru Dupljaku a svou přesnou střelou pověsil puk pod břevno branky Blanska. „Myslím, že jsme začali dobře, hned první střídání jsme soupeře dokázali zatlačit a v šesté minutě dal Hynek Grünwald úvodní gól. Pak jsme nedali nějaké šance a hra se vyrovnala. Přestali jsme bruslit a nechávali jsme jim hodně prostoru. Bohužel se nám nepodařilo udržet emoce na uzdě, takže jsme místo dvou přesilovek v první třetině hráli dvakrát ve čtyřech proti čtyřem a v obou případech toho Březina využila,“ hodnotil úvodní dějství útočník Dynamiters Antal.

Petr Vašíček trenér fotbalistů Olympie Ráječko
Jsem rád za každého hráče, říká nový trenér Rájce-Jestřebí Vašíček

Ve druhé části to trvalo pouze devět vteřin, než ujel domácí defenzivě opět Hynek Grünwald a druhou brankou v zápase upravil na 2:2. Utkání se vyostřoval a tvrdých zákroků přibývalo, čímž se také kouskovala hra. „Výborně nám vyšel vstup do druhé třetiny, ale následně se hra dost vyrovnala a hodně se rozkouskovala kvůli častým vyloučením. Celkově se postupně začalo přitvrzovat,“ všiml si blanenský bek Stanislav Sedláček.

Právě díky zvýšenému důrazu dostali domácí dvojnásobnou přesilovku, kterou nesehráli úplně ideálně a využít ji nedokázali. Blansko se začalo nadechovat k úderu, ale k tomu nedošlo. Po zranění Tomáše Antoňů se vedení obou týmů dohodla, že v utkání dál nebudou pokračovat.

Březina–Blansko 2:2 předčasně ukončeno
Třetiny: 2:1, 0:1 – ukončeno ve 35. min. Branky: 12. a 17. Dupljaku – 6. a 21. H. Grünwald. Rozhodčí: Karpíšek – Bernard, Procházka. Vyloučení: 3:6, navíc Jakubec (BK) 10. min OT. Bez využití. Diváků: 90.
Březina: Jakubčík – Švejda, Cívka, Pokorný, Štěrba – Hroudný, Beutl, Jarolím – Vlček, Nevřela, Kozel – Dupljaku, Václavík, Beneš. Trenér: Igor Apostolidis.
Blansko: Šenk – Jakubec, Pilát, M. Antoňů, Sedláček – Berka, Jílek, T. Antoňů – Kuběna, Král, H. Grünwald – Šmahel, Antal. Hrající trenér: Marek Antal.