Minerva šla do semifinále jako zkušenější a možná i sebevědomější tým. V nastavení také vyhrála první zápas na ledě Brňanů. Potom ale nezvládla odvetu doma a co se dělo ve třetím zápase, to už byla černá můra. „Bylo nás málo, Maksa se vyfauloval, někteří hráči odjeli v play-off na hory," posteskl si Holý. První třetinu ještě jeho tým udržel, žádná branka nepadla, po přestávce ale jeho svěřenci nestíhali počítat góly ve vlastní síti.

„V kabině jsme si řekli, že první branka může rozhodnout zápas a podle toho jsme vstoupili do druhé třetiny," uvedl kouč Warrioru Brno Michal Bartoněk. Ve 23. minutě využil přesilovku Zavadil, půl minuty po něm přidal druhou branku Roupec a v čase 25:22 po dalším přesilovkovém gólu Aulehly už bylo skóre 3:0 pro domácí. V boskovické bráně se vystřídali gólmani, ale rozjeté Brňany to nevyvedlo z míry, další branky přidal Křen a Klimeš. Ještě před polovinou hrací doby to bylo 5:0 a hosté začali přemýšlet, jak se vyhnout ostudě. „V našem stavu a proti takhle rozjetému soupeři jsem věděl, že to už neotočíme. Pro mě to byla na střídačce muka," připustil Holý.

Warrior dorazil Minervu ještě dalšími třemi brankami v poslední části, hattrick si připsal Křen. Hosté se nezmohli na odpor a z Brna si přivezli prohru 0:8. „Šlo možná o klíčový zápas, takové vítězství jsem rozhodně nečekal. Někteří hráči nastoupili s teplotou, pak už jsem tedy točil širší sestavu. Uvidíme, jestli to bylo ku prospěchu věci," uvedl Bartoněk, který tak mohl pošetřit síly.

„Měli jsme jen čtyři beky a nakonec ani ne devět útočníků. Góly jsme dostali po našich hloupých chybách, normálně by takhle naši hráči nehráli, ale psychická výhoda je na straně soupeře," říká Holý.

Další bitva se odehraje v pátek v Boskovicích a domácím v ní půjde o všechno. Pokud prohrají, sezona pro ně skončila. „Je to play-off, potkal nás výpadek, ale hraje se na zápasy a ne na body. Na pátek se připravíme. Musíme se zvednout hlavně psychicky, jsme teď trochu dole. Doufám, že nás podpoří i diváci, může jít o poslední zápas," uvědomuje si Holý.

A stejně to vidí i trenér soupeře. „Bude to zase nový zápas. A nepředpokládám, že by se Boskovice chtěly dát nějak snadno," uzavírá Bartoněk.

Utkání se hraje na boskovickém zimním stadionu v pátek v šest večer.

3. semifinále krajské ligy

HCM Warrior Brno – SK Minerva Boskovice 8:0 (0:0, 5:0, 3:0)

23. Zavadil, 24. Roupec, 26. Aulehla, 27. Křen, 29. Klimeš, 46. Surý Zbyněk, 48. Křen, 57. Křen

Vyloučení: 5:7, navíc Blaha (Bce) OT 10. Využití: 3:0

Stav série: 2:1

4. semifinále

Boskovice – Warrior Brno – pá 8. 3., 18.00 – ZS Boskovice