Hned v začátku utkání měli hosté dvě vyložené šance. V nich zklamal Otoupalík a Kroupa. Ve čtvrté minutě hráli domácí přesilovku, kterou nevyužili. Jirkův blanenské hokejisty podržel. O dvě minuty později hráli v početní výhodě hosté. Ondřej Látal nedokázal z mezikruží překonat Chvátala. Po deseti minutách hry vyrazil brněnský brankář i Tesařovu střelu zblízka. Ve dvanácté minutě měl smůlu Petr Horáček, jehož střelu gólman Techniky vytěsnil nad bránu.

Od dvanácté minuty hrálo Blansko osm sekund přesilovku pět na tři, poté nedal šanci Šlapanský. Od čtrnácté minuty hráli přesilovku domácí. Ti ji využili. Obránce Zapletal otevřel tvrdou střelou od modré skóre utkání.

Blansko mohlo vyrovnat ještě do konce třetiny, ale Provazník i Petr Látal nepřekonali Chvátala.
Prvních šest minut druhé třetiny hrálo Blansko v podstatě ve třech. Už po dvou minutách potrestal vyloučení hostů další obránce Kučírek, a zvýšil na dva nula. O minutu později dával Maxa na tři nula a o další tři minuty v přesilovce pět na tři útočník Martiňák na 4:0.

Až v přesilovce v polovině třetiny dokázal překonat domácího gólmana Hrůza. Blansko branka nabudila, hráči měli opět několik šancí, ale všechny končily v lapačce Chvátala.

Ve 46. minutě se podruhé prosadil Hrůza. Přesnou střelou z mezikruží překonal Látala. To byla poslední blanenská trefa. Naopak Technika z brejku pojistila vedení Sedláčkem a vzápětí dorazila soupeře po trefě Špoka.

V závěru utkání hrálo Blansko ještě přesilovku, ale na skóre se už nic neměnilo, a tak Blansko odjelo z ledu svého tradičního rivala s krutou porážkou.
Nová posila Blanska Ondřej Látal, který zasáhl do posledních dvou utkání, zůstává po dohodě s Třebíčí na hostování až do konce sezony. Diváci se tak mohou těšit na účast bratrů Látalových v bojích o play off. Opačným směrem putoval obránce Blanska Sedláček, který chyběl už v posledním utkání s Technikou. Příští zápas sehrají blanenští hokejisté v neděli v sedmnáct hodin s Novým Jičínem.

VSK Technika Brno – HC Blansko 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Branky: 28. Hrůza - Látal Petr, Provazník, 46. Hrůza - Šlapanský, Horáček Petr.
Vyloučení: 14:13 – Domácí 3x10 min a 5 min do konce, hosté 2x10.