Jednou z hlavních postav zápasu byl domácí gólman Jaroslav Chvátal, který si připsal celkem 31 zákroků a o svoji druhou nulu v sezoně přišel až pět minut před koncem. „V té chvíli jsme byli pod tlakem a já byl asi minutu bez hokejky, ke které jsem se nemohl dostat. Soupeř toho využil. Přitom jsem věděl, že mi bude mířit mezi betony a stejně jsem si to nepohlídal. Ztrátu nuly si ale v mém věku už moc neberu, důležité jsou body pro tým. Navíc musím taky myslet ekonomicky,“ usmíval se Chvátal v narážce na to, že za vychytaný shut-out by asi musel něčím přispět do kabiny.

Výsledek vypadá celkem jednoznačně, ovšem hosté po většinu zápasu drželi s Minervou krok. „Myslím si, že jsme byli herně lepší, ale Hradiště mělo taky dost šancí. Za porážku si mohou sami, protože jeli snad sedmkrát sami na bránu a nedali z toho ani jeden gól,“ poznamenal Chvátal.

Boskovice jsou po třinácti kolech na čtvrté příčce tabulky, což se může zdát na vítěze posledních dvou ročníků krajské ligy možná trochu málo. „Chleba se bude lámat až po Novém roce, hlavně musíme postoupit do play-off. Obhajoba není vyloženě náš cíl, ale samozřejmě se o to chceme pokusit. Letos to ale bude hodně těžké, soutěž se každým rokem zkvalitňuje. Přibylo dost mladých kluků, hra je rychlejší a tvrdší,“ dodal Jaroslav Chvátal, jenž byl u obou titulů základním stavebním kamenem Minervy.

Druhý zástupce okresu Dynamiters Blansko prohrál doma s Uherským Brodem 2:4. Tuto sobotu hostí od 18 hodin lídra z Velkého Meziříčí, Boskovice přivítají v neděli od 17 hodin Kroměříž.

Boskovice - Uherské Hradiště 5:1Třetiny: 1:0, 2:0, 2:1. Branky: 13. Štancl, 30. Krejčiřík, 36. Dufek, 42. Dufek, 50. Benýšek – 55. Pavlůsek. Rozhodčí: Brzobohatý M. – Brzobohatý P., Husák.
Sestava Boskovic: Chvátal – Maksa, Krejčiřík, Dufek, Honzek, Brabec – Štancl, Skácel, Hnilička, Karný, Bednář, Tomaník, Benýšek, Šebek, Fabiánek. Trenér: Vařeka.