„Budějovice jsou hokejově někde jinde. Byly lepší, ale výsledek je podle mého pro nás až moc krutý,“ řekl po utkání kouč Dynamiters Petr Drahovzal.

Jeho tým nastupoval na domácím ledě s třízápasovou vítěznou sérií v zádech. Jenže hned zkraje utkání s favoritem bylo jasné, že sérii asi neprodlouží. První dvě minuty se totiž odehrály výhradně v obranné třetině Blanska. Gólman Vlach nejprve zlikvidoval tři tutovky Budějovic, ale ve třetí minutě už kapituloval. Únik dvou na jednoho zakončil ránou do šibenice Barvíř. „Do utkání jsme vstoupili s příliš velkým respektem k soupeři. Špatně jsme napadali a byli nedůrazní,“ poznamenal Drahovzal.

Problémy s elektrikou

Deset vteřin po úvodní brance zhaslo na blanenském stadionu světlo a hra se na deset minut přerušila. „Běžte hrát do hospody, tam se svítí,“ halekali v dobrém rozmaru domácí fanoušci.

Pauza prospěla více Blansku. Nejprve se po pravém křídle prohnal Kuběna, ale jeho ránu obránce hostí zblokoval. V osmé minutě se přes obránce protáhl blanenský Miroslav Berka, kterého však vychytal Míča. V osmnácté minutě zvýšil na rozdíl dvou gólů po závaru před domácí brankou Cihlář.

Na začátku druhé dvacetiminutovky hrálo Blansko přesilovku. „Ve čtyřech, ve čtyřech, dáme góla ve čtyřech,“ skandoval hlouček fanoušků budějovických Žihadel. Jenže gól dalo Blansko, když Pazdera dorazil do sítě Hrůzovu střelu.

Další šance Blansko nevyužilo. Nejprve Hrůza nedosáhl v úniku dva na jednoho na žabku od Tesaře, pak Němcova tečovaná střela od modré skončila na břevně. V další dobré pozici trefil Hrůza po přihrávce Pazdery jen gólmana Míču.

Produktivní hosté

To hosté byli v útoku mnohem přesnější a trestali okénka v blanenské obraně. A to ještě spoustu šancí pochytal Vlach. V sedmatřicáté minutě dával Dostál již na 6:1 pro Budějovice a kouč Dynamiters si vzal oddechový čas. „Podle mého rozhodl důraz v osobních soubojích a v brankovišti. Tam byl nejmarkantnější rozdíl. Nemyslím si, že bychom odešli fyzicky,“ řekl Drahovzal.

Blansko se už zázračně nevzpamatovalo jako v domácím utkání s Uničovem a v poslední dvacetiminutovce dostalo další tři branky. Za domácí se osm minut před koncem trefil jen Hrůza.

Minerva Boskovice prohrála v posledních kolech v Plumlově a s Uherským Ostrohem. „Na ty dvě porážky musíme zapomenout a na Úvoze s Warrior vyhrát,“ řekl před zápasem boskovický gólman Petr Hrachovina. Boskovice se však s Warrior o vítězství dlouho přetahovaly. Po dvou třetinách hrály nerozhodně 1:1. Soupeře přemohly až v poslední dvacetiminutovce, ve které daly tři branky a Warrior jen jednu.

Krajská liga muži - 17. kolo

Dynamiters Blansko HK – HC Moravské Budějovice 2:9 (0:2, 1:4, 1:3), Pazdera, Hrůza.
Warrior Brno – Minerva Boskovice 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)

18. kolo

so 21. 1. Uherský Brod – Blansko (17.00)
ne 22. 1. Boskovice – Kroměříž (17.00)