Boskovičtí hokejisté zvládli i čtvrté prodloužení. Porazili Kroměříž

Boskovice – Z dvojice zástupců Blanenska v krajské hokejové lize se devatenácté kolo týkalo jen Boskovic. Minerva svedla vyrovnanou dvoubodovou bitvu s Kroměříží. Dynamiters Blansko měl volný los.

5.2.2018

V krajské hokejové lize porazila Minerva Boskovice (v červeném) HK Kroměříž 2:1 po druhém prodloužení.Foto: Petr Nečas

Zatímco v domácí v sestavě chyběl pouze dlouhodobě zraněný Pavel Maxa, hosté přijeli jen se čtyřmi obránci a hlavně bez svého nemocného střelce Lubomíra Murína. O to víc si cenili vybojovaného bodu po výsledku 2:1 pro domácí v prodloužení. „Získaný bod má pro nás zlaté tóny. Odsud se dá odrazit k úspěšnému finiši celé sezony,“ zdůraznil kroměřížský kouč Zdeněk Bečka.

Minerva má účast v play-off jistou, velmi pravděpodobně nejhůře ze druhého místa, zatím šestí Hanáci chtějí svoji pozici posunout co nejvýš. Z tohoto pohledu může být Bečka spokojený nejen s výsledkem, ale i s výkonem svých svěřenců.

SK Minerva Boskovice - HK Kroměříž 2:1 pr.
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 1:0.

Branky (nahrávky): 27. Šebek (Krejčiřík, Pelikán), 61. Bednář (Dufek, Špok) – 43. Gazda (Brada).

Rozhodčí: Kudera – Paulík, Strýček.

Vyloučení: 5:6.

Využití: 1:0.

Diváků: 160.

SKMB: Chvátal (Zrza) – Krejčiřík, A. Surý, Dufek, Z. Surý, Vágner, Cívka – Skácel, Klaus, Hnilička – Karný, Bednář, Špok – Benýšek, Šebek, Pelikán – Šmíd. Trenér: Svatopluk Vařeka.

Kroměříž: Svoboda (Karola) – Jergl, R. Šťastný, Osina, Vávra – Ditrich, M. Gazda, Brada – Zavřel, Hradil, Vaněk – Merta, D. Šťastný (F. Laciga), Sedlář. Trenér: Zdeněk Bečka.

Kroměřížští úvodní aktivitou domácího favorita trochu zaskočili. Výborně bruslili a jejich útoky byly přímočařejší než domácí. Minimálně polovinu první třetiny byli herně lepší, vypracovali si i šance. Ty největší Petr Vaněk a Patrik Zavřel. „Zklamala mě opravdu jen koncovka. Heroický byl výkon našich čtyř beků. Prvotřídní výkon podali oba brankáři, za nás Martin Svoboda. V první třetině jsme dominovali, ale chyběl tomu gól,“ konstatoval Bečka.

Domácí se rozjížděli pomaleji, ale i oni si pak vytvořili šance. Svoboda je ale Romanu Skácelovi a Martinu Špokovi zmařil. V závěru třetiny naopak Boskovičtí přežili přesilovku hostů pět na tři.

Po přestávce se hrál opatrnější hokej. Oba týmy vycházely především se zajištěné obrany a šancí ubylo. Do vedení šli domácí ve 27. minutě, když důrazný David Šebek natřikrát protlačil puk za Svobodova záda. Největší šanci hostů si vypracoval Vladimír Sedlář, ale jeho střelu zastavilo břevno.

Úvod třetího dějství byl obdobou začátku první třetiny, s tím rozdílem, že hosté již svoji šanci využili. Ve 41. minutě sice ještě Martin Gazda úspěšný nebyl, ale o dvě minuty později po vyjetí z rohu už výbornému Jaroslavu Chvátalovi šanci nedal.

Důrazné varování vzali domácí vážně a postupně získali mírnou převahu. Martin Špok ani Karel Benýšek ale puk do Svobodovy sítě nedostali, a když se to pět minut před koncem podařilo Davidu Šebkovi, původně uznaný gól neplatil. Hosté reklamovali, že branka byla dosažena po předešlé přihrávce rukou a boskovický kapitán Luboš Bednář to sportovně potvrdil. Gesto hodné na cenu fair-play.

V samotném závěru odmítl tříbodové vítězství kroměřížský Jiří Jergl, který jel patnáct vteřin před koncem sám na Chvátala a ten svůj tým už poněkolikáté v utkání podržel.

Zápas tak dospěl do prodloužení 4 na 4 a následně 3 na 3. V něm ale hosté faulovali a Minerva mohla vyslat na led čtvrtého hráče. V 61. minutě Luboš Bednář v přesilovce zápas rozhodl. „Bylo to naše letošní čtvrté prodloužení a zároveň čtvrté vítězné. V utkání se hrál pohledný a rychlý hokej, i když vyložených šancí nebylo mnoho. Hosté si podle trenéra Bečky přijeli pro bod, a to se jim nakonec podařilo. Blíží se rozhodující zápasy základní části. Zatím to vypadá tak, že Uherskému Hradišti trochu dochází dech, a že náš soupeř pro play-off vzejde z trojice Kroměříž, Uherský Brod, Břeclav,“ konstatoval hrající asistent trenéra Vařeky Tomáš Karný.

Dvacáté kolo je na pořadu v sobotu. Boskovice nastoupí v 17.00 hodin v důležitém souboji v Uničově. Dynamiters Blansko přivítají na svém ledě o hodinu později poslední Štiku Rosice.

Autor: Zdeněk Vlach

5.2.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Pokladní 14 900 Kč Pokladníci v prodejnách Prodavač/ka - pokladní. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkrácený pracovní úvazek 30 hodin týdně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. , Očekáváme samostatnost, spolehlivost, příjemné vystupování, ochotu učit se novým věcem., První kontakt telefonicky na č. 606 665 059 nebo na mailu: jruzickova@rosamarket.cz.. Pracoviště: Rosa market s.r.o. - prodejna bořitov, Náměstí U Václava, č.p. 311, 679 21 Černá Hora. Informace: Jindřiška Růžičková, +420 606 665 059. Výroba - Výroba Kvalitáři a testovači výrobků 20 000 Kč Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) Kontrolor výroby kovů (dělník). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontrolor kvality v obrobně, , Pracovní náplň, • Provádění kontroly produktů v souladu s interní dokumentací, • Zpracování dodavatelských a interních neshod, • Práce s měřícími zařízeními , , Požadujeme, • Znalost čtení výkresové dokumentace, • Znalost metod měření je výhodou (práce s dutinoměry, mikrometry, úchylkoměry), • Proaktivitu a zodpovědný přístup k řešení úkolů, • Pracovní doba 7,5 hod/denně, 3 směnný provoz. Pracoviště: Baumüller brno, s.r.o., 679 01 Skalice nad Svitavou. Informace: , . Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 21 000 Kč Prodavači ostatního zboží v prodejnách prodavač železářských potřeb. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Manipulace s těžšími břemeny - vhodnější pro muže.. Pracoviště: D-holz, s.r.o. - prodejna boskovice, Havlíčkova, č.p. 1103, 680 01 Boskovice. Informace: Pavel Macků, +420 603 852 529. Výroba - Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Pomocný 12 200 Kč Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Pomocný dělník ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracoviště: Olomučany č.p. 376, 679 03 Olomučany., První kontakt telefonicky na tel. čísle: 778468577 v čase od 8.00-16.00 hod.. Pracoviště: Domestav eko s.r.o. - pracoviště, 679 03 Olomučany. Informace: Marek Hála, +420 778 486 975.

Boskovická triatlonová legenda Milda Bayer.

Lepší je předklon na kole než u nákupního vozíku, říká triatlonový veterán Bayer

V posledním podzimním utkání divize D porazili fotbalisté Blanska (modré dresy) Velkou Bíteš 9:0.
10

Podzimní tečku udělala fotbalová exhibice. Blansko smetlo Velkou Bíteš

Gurmánské lahůdky k fotbalovým derniérám? V Bystrci třeba grilovaný bůček

Jižní Morava /GASTROTIPY NA ZÁPASY/ – Pro mnohé fanoušky patří k fotbalu, stejně jako góly a ofsajdy, dobré jídlo a pivo. Na stadionech po celém kraji je nabízí kluby v hospodách přímo ve fotbalovém areálu. Deník Rovnost proto přináší tipy na občerstvení při nejbližších fotbalových zápasech.