Boskovice měly v nohách o zápas míň než soupeř, ve čtvrtfinále krajské ligy porazily Blansko ve dvou utkáních. Na rozdíl od hostů, kteří rozhodli sérii s Kroměříží až ve třetím duelu. Navíc domácí po delší době nastoupili v nejsilnějším možném složení, které jim dovoluje aktuální stav marodky. Na led naskočil Karný i klíčový hráč v zápasech základní části Fadrný.

Hosty to ovšem vůbec nepostrašilo, přijeli v dostatečném počtu a od začátku předváděli naprosto soustředěný a obětavý výkon. Komplikovali Boskovickým rozehrávku, i ve vlastním oslabení rychle přistupovali k hráčům a padali do střel. V první třetině byl nejblíž domácímu gólu Fadrný, který nepřesně zakončil nájezd a Dufek, který také minul. V domácí bráně předváděl opět stoprocentní výkon gólman Chvátal, takže se neprosadili ani hosté a do šaten se šlo za bezbrankového sta­vu.

O výsledku rozhodla situace z poloviny zápasu, kdy Dostálova teč prošla mezi betony domácího brankáře. Ten měl i po inkasované brance dost práce. Velké Meziříčí si vytvořilo víc šancí než domácí, ale další gól už nepadl. Boskovicím nepomohla ani závěrečná power-play. „Zápasy play-off se nedají se základní částí porovnávat. My jsme sice nastoupili v plné sestavě, ale soupeř byl ve všech činnostech o krok před námi. Za výsledek 1:0 ještě můžeme být rádi, od větší prohry nás zachránil gólman. Pořádně jsme se nedostali k zakončení, nedařily se nám ani přesilovky," připustil sportovní manažer Minervy Petr Hrachovina.

Hostující střídačka naopak odjížděla s úsměvem domů. „My jsme odehráli výborně už poslední utkání s Kroměříží, která byla také těžkým soupeřem. Vyšla nám taktika a to jsme si přenesli i do utkání v Boskovicích," pochvaloval si trenér hostů Vondráček.

Teď má jeho tým mečbol. Ale Boskovice určitě nepojedou odevzdat postup. Ve Velkém Meziříčí už letos vyhrály a v týmu mají dostatečně zkušené hráče, kteří umí rozhodnout zápas. „Každopádně nic nevzdáváme. U nich jsme letos odehráli oba zápasy velice dobře. A jejich menší hřiště nám docela vyhovuje. Chceme vrátit sérii zase do Boskovic," říká odhodlaně trenér a hráč Boskovic Tomáš Karný.

Velké Meziříčí bude chtít zopakovat mistrovský výkon, po kterém ukončilo osmizápasovou vítěznou sérii domácích. Jeho hra na Boskovice platila. „V Boskovicích jsme hráli obětavě, hráči padali do střel, doufám, že se stejným nasazením přistoupíme i k zápasu u nás. Hosté budou chtít uspět, ale my už se nechceme vracet ke třetímu zápasu," komentuje to Vondráček.

Klíčový zápas o finále krajské hokejové ligy začíná na stadionu ve Velkém Meziříčí v sobotu 12. března v 17.30. „Soupeř hrál výborně, ale já věřím tomu, že se nám to povede ještě zlomit a vrátit sérii do Boskovic," přeje si Hrachovina. Pokud na jeho slova dojde, sejdou se fanoušci Minervy na stadionu hned v neděli, od 17.00 by se tam hrál třetí zápas.

Ve druhé semifinálové sérii má zatím blíž do finále Uherský Ostroh, který vyhrál první utkání ve Velké Bíteši 6:3.

Semifinále krajské ligy
1. zápas

SK Minerva Boskovice – HHK Velké Meziříčí 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 31. Dostál (Šerý, Sobotka)

Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0, v oslabení 0:0. Střely: 17:32

Boskovice: Chvátal – Fabiánek, Surý A., Lysoň, Honzek, Maksa, Dufek, Václavík, Sekanina, Surý Z., Hnilička, Fadrný, Popolanský, Karný, Hrazdil, Klimeš, Matouš, Pelikán, Tůma.

Velké Meziříčí: Štourač – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian, Kochánek, Pálka – Křenek, Dostál, Sobotka, Krča, Bula, Kudláček, Střecha F., Roupec, Maštera, Chlubna.

Diváci: 215

Stav série: 1:0 na zápasy

2. zápas
sobota 12. 3., od 17.30