Blansko začalo sérii tří zápasů s nejslabšími týmy krajské ligy v Břeclavi. Hosté vyhráli první třetinu, v té druhé domácí srovnali. V poslední části šli Blanenští zase do vedení, ovšem Břeclav čtyři minuty před koncem srovnala a následovaly tak nájezdy. „Měli jsme rozhodnout v první nebo druhé třetině, kdy jsme na to měli šancí dost. Ve třetí třetině nás dostali už trochu pod tlak," uvědomoval si kapitán Blanska Ivo Kuběna.

Ten jako jediný v první sérii nájezdů splnil úkol a překonal domácího gólmana, rozhodovala až druhá série, v níž se trefil Kamil Skácel, který si odskočil na týden z Francie. A Jarmil Vlach kromě jedné branky všechno pochytal a v rozhodujících momentech svůj tým podržel.

Boskovice doma přivítaly silný Uherský Ostroh a po první bezbrankové třetině to vypadalo na taktickou bitvu. Málokdo asi hádal, že se spustí nevídaná přestřelka a v dalších dvou částech padne čtrnáct branek. „Začalo to v přesilovkách, ve kterých nakonec padlo sedm branek. Oba týmy jsou kvalitní a prostě jsme proměňovali šance," vysvětlil kapitán a trenér Minervy Tomáš Karný.

Skóre se neustále otáčelo, pro domácí to bylo 2:0 i 3:4, díky pěti brankám ve třetí třetině nakonec vyhráli 8:6. V dramatickém zápase rozhodčí často vylučoval, domácí Fadrný dostal navíc dvakrát osobní trest. „Naštěstí může hrát další zápas," oddechl si Karný, který dával ve 24. minutě první branku svého týmu. Ostroh předvedl v Boskovicích lepší výkon než v domácím zápase, kdy s Boskovicemi prohrál 4:1.

Na prvního

Minerva tak po třízápasovém výpadku zase naskočila do své pohody a už znovu straší soupeře. Nebo spíš motivuje. „To, že jsme první, se projevuje, některé týmy se na nás chtějí vytáhnout, o to je každý zápas těžší. Ale to se nedá nic dělat, stejné to bylo třeba s Moravskými Budějovicemi, když vedly soutěž. A my si věříme, zvlášť když jsme v tom posledním zápase dvakrát otočili vývoj," popisuje Tomáš Karný.

Boskovice by měly být ještě silnější, vrací se uzdravený Bednář a z Anglie Popolanský, v příštím kole bude k dispozici i obránce Dufek, který kvůli pracovním povinnostem nehraje všechny zápasy.

Boskovice v sobotu jedou do pátého Uherského Brodu, který naposledy o gól prohrál v Kroměříži.

Blansko má po Břeclavi v sobotu doma předposlední Uherské Hradiště a ve čtvrtek zase na svém ledě přivítá deváté Rosice, případné výhry by pomohly smazat čtyřbodové manko, které na posledním místě Blanenští mají. „Uherské Hradiště i Rosice jsou mužstva, se kterými bychom měli uhrát povinné tři body," uvědomuje si před dalšími zápasy trenér Grünwald. A recept? „Musíme dobře bruslit a pohlídat si začátek, pak jsme schopní je porazit," doplňuje ho Kuběna. V sobotu i ve čtvrtek se v Blansku hraje od 18.00.

Krajská liga, 13. kolo –

Boskovice – Uherský Ostroh 8:6 (0:0, 3:4, 5:2)

Břeclav B – Blansko 2:3 SN (0:1, 1:0, 1:1)

příští zápasy:

so 28. 11.

18.00 Blansko – Uherské Hradiště

17.00 Uherský Brod – Boskovice

čt 3. 12., 18.00

Blansko – Rosice

Boskovice – Velké Meziříčí