„Utkání se nám vydařilo. Velký vliv na průběh zápasu měla druhá minuta, kdy se nám podařilo ze střídání dát první gól a to, že jsme ustáli situaci, kdy soupeř na začátku druhé třetiny vyrovnal. Výborný výkon podal Jirkův, ale i defenzíva a útok. Pokud budeme hrát ukázněně a vpěti, můžeme doma porážet takové soupeře, jako je Hodonín nebo Technika,“ konstatoval po utkání domácí kouč Jindřich Král.

Jeho protějšek na lavičce Techniky, Jaroslav Beck, příliš důvodů kradosti neměl. Jeho družina sehrála sBlanskem sice důstojný zápas, jenže na kolena ji srazilo neproměňování vyložených šancí. „Já myslím, že to byla vyrovnaná partie. Nehráli jsem vůbec špatně. Chyběl nám větší důraz a sebedůvěra, které se nám vposledních zápasech vytratily,“ přiznal trenér Techniky Beck.

Blansko si ve druhé třetině vytvořilo dvoubrankový náskok, který umazal až všestatřicáté minutě brněnský kanonýr Mráz. Mezitím se na ledě chvílemi řádně jiskřilo. Rozhodčí nechali bez povšimnutí několik ostrých zákroků na obou stranách. Jediným náznakem možné hromadné bitky však byla jen menší strkanice před Nešťákovou brankou vpolovině zápasu. „Domácí hráči se vyhecovali, bojovali. Myslím, že během hry bylo minimum zákeřných zákroků na obou stranách,“ poznamenal útočník Techniky Petr Dostál.

Hosté vzávěrečné třetině mocně sahali po vyrovnání, Gólman Jirků již po Mrázově brance neinkasoval. Vyrovnávací gól Techniky všestapadesáté minutě totiž rozhodčí neuznali, kvůli posunuté brance. „Gólman občas branku schválně posune, ale vtomto případě to tak nebylo. Jsem samozřejmě rád, že gól neplatil,“ řekl po utkání Jirkův.

Stvrzením blanenského brankáře kouč Techniky Beck nesouhlasil. „Branka měla platit. Rozhodčí podle mého udělali chybu. Jenže na to se nemůžeme vymlouvat. Měli jsme proměnit své šance. Není nám dáno. Musíme si to vyžrat až do dna a doufám, že se nám začne konečně dařit. Blansko dneska vyhrálo díky obrovské bojovnosti a obětavosti,“ uzavřel trenér Beck.

Blansko 4:2 Technika Brno

(1:0, 2:2, 1:0 ) Branky: 2. Sedláček, 32. Šlapanský (Mífek), 33. Horáček P. (Horáček J., Beran), 58. Sedláček – 27. Mráz (Špok), 36. Mráz (Kučírek).

Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0.Střely na branku: 28:17.Rozhodčí: Klimecký – Novotný, Šimčík.Diváků: 300.

HC Blansko: Jirkův – Sedláček, Strýček, Laga, Beran, Provazník, Horáček J. – Mífek, Šlapanský, Látal P. – Kroupa, Pazdera, Hrůza – Tesař, Horáček P., Látal O., Otoupalík, Odehnal.

VSK Technika Brno: Nešťák – Zapletal, Habrovec, Haluza, Kučírek, Kadlíček - Sedláček, Mráz, Koroptvička - Dostál, Martinák, Šebek - Benýšek, Špok, Foltýn, Matouš.