Domácí mužstvo dokázalo získat tři body nad bruslařsky i herně výborným soupeřem. „Předvedli jsme letos nejlepší výkon, v důležitých momentech nás podržel brankář Jirkův,“ pochválil své svěřence po utkání trenér Blanska Jindřich Král.

HC Blansko – TJ Nový Jičín 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) Hrůza, Otoupalík, Látal, Dubec. Vyloučení: 8:4. Využití 1:2. Střely na bránu: 17:16. Diváci: 220.
Blansko: Jirkův – Laga, Sedláček – Látal, Pazdera, Hrůza, 2. Beran, Strýček – Petr Horáček, Tesař, Hladký, 3. Buďa, Raška – Dubec, Jakubec, Odehnal, 4. Provazník, Jiří Horáček – Otoupalík
Blansko nastoupilo bez zraněného Šlapanského a nemocného Mifka. Od druhé minuty hrálo přesilovku, kterou nevyužilo. Hosty podržel brankář Šrámek, který zlikvidoval tři vyložené příležitosti domácích. Až do osmnácté minuty byla hra vyrovnaná, hosté se pokoušeli o rychlé brejky, ale Jirkův byl vždy na místě. Poté už se prosadilo Blansko. Hrůza prostřelil z mezikruží brankáře hostí. Hned v 19. minutě se prosadil zblízka po asistenci Berana Otoupalík, který nastoupil během první třetiny do hry. „V první třetině jsme měli trochu štěstí, podařilo se nám využít nedůraznosti obrany soupeře a vstřelit dvě branky,“ řekl po zápase Král.


Začátek druhé třetiny patřil hostům, kteří si vynutili dva fauly domácího mužstva a ve 27. minutě, vteřinu před návratem vyloučeného Berana, dokázal zblízka snížit Glabazňa. Ve 36. minutě využili domácí konečně přesilovku 5:3, když se prosadil Látal po asistencích Hladkého a Lagy.


V poslední třetině už domácí hlídali náskok. V 52. minutě se přesto prosadil Milan Dubec, nová posila, který ve svém druhém utkání podruhé skóroval. Po asistenci Tesaře poslal touš z efektní otočky do brány. „Milan Dubec se zatím sžívá se systémem naší hry, je dobře, že se střelecky prosadil,“ podotkl Král. Hosté v závěru vsadili vše na útok, v 58. minutě brankář Jirkův nejprve vyrazil střely Červenky a Glabazňi, napotřetí se však už prosadil Střeštík.