Řízný hokejový forvard Petr Látal změnil po roce dres a na podzim zamířil zpět do Blanska, kde předtím strávil několik úspěšných let. „Blansko je v podstatě můj hokejový domov,“ říká s úsměvem Látal. Před Vánocemi přišel do Blanska na hostování z Třebíče jeho bratr Ondřej.

Opět jste se setkal v jednom týmu se svým mladším bratrem Ondřejem. Stejně jako v sezoně 2004/05 …
V té sezoně se hrál v Blansku podle mého nejlepší hokej. Nám se podařilo projít až do finále proti Prostějovu. Já byl v jednom útoku s Jirkou Mífkem a právě s bráchou, který přišel do Blanska na půl sezony z prvoligové Třebíče. Na ledě jsme si rozuměli. Jirka dával hře myšlenku, Ondra zase na tom byl skvěle bruslařsky. Celý tým hrál opravdu dobře. I když Prostějov vyhrál 3:1, dost se s námi natrápil.

Má na to Blansko v současnosti sílu zopakovat podobný výsledek?
Určitě se chceme dostat dál než loni. Samozřejmě záleží, zda se nám budou vyhýbat zranění. Kdybych neměl motivaci hrát o špici a věděl, že budeme někde dole, tak s hokejem skončím.

Chtěl byste hrát s bratrem opět v jednom útoku?
Už jsme spolu jeden zápas odehráli. Před Vánocemi proti Technice. Po letech jsme se sešli v jedné pětce. Hraje se mi s ním dobře a jednoduše.

V čem je Ondřej na ledě lepší než vy?
Toho je strašně moc. Určitě daleko lépe bruslí. A na jeho střelbu zápěstím taky nemám. Na mé straně jsou však zase zkušenosti (úsměv).Pozice: útočník
Narozen: 5. 7. 1977
Výška: 191 cm
Váha: 95 kg


Sezony
2004/05 Blansko (2. liga)
2005/06 Blansko (2. liga)
2006/07 Technika (2. liga)
2007/08 Blansko (2. liga)

Hokejista prvoligové Třebíče Ondřej Látal podstoupil operaci kolene. Po zranění ho mateřský klub uvolnil na měsíční hostování do druholigového Blanska, které v závěru tohoto týdne končí. Zatím stihl v Blansku odehrát dva zápasy. „Mojí prioritou je angažmá v první lize. Kdyby mi nevyšlo, nebráním se sezonu dokončit v Blansku,“ poznamenal Látal ke svému dalšímu možnému působení v blanenském dresu.

Vaše hostování se v Blansku chýlí ke konci. Jak dál?
Rozhodne se po neděli. V podstatě mám tři možnosti. Buď si seženu angažmá v některém prvoligovém klubu, nebo si mě stáhne zpět Třebíč. Třetí možnost je dokončit sezonu v Blansku.

Čemu byste dal přednost vy?
Určitě chci hrát vyšší soutěž. Takže hlavním cílem je první liga. Jenže zatím není nic jasného. Takže sám nevím. Záleží, jestli něco seženu. Velké slovo bude mít Třebíč, kde mám stále smlouvu.

Prodělal jste operaci kolena a moc toho zatím v sezoně neodehrál. Rozehráváte se v Blansku …
Volba padla na Blansko. Kluky tady znám, hrál jsem zde, hraje zde brácha. Z Třebíče dojíždí i Zdeněk Sedláček. Pamatuji si na super sezonu, kdy jsme s Blanskem skončili až ve finále. To byla paráda.

Když se vám nepodaří vrátit zpět do první ligy, zůstal byste v Blansku?
Za Blansko bych si zahrál určitě víc zápasů. I s play off je pravděpodobné, že by se hrálo do půlky března. To by pro mě byla výhoda. Ale jak říkám, vše je otevřené.

 

Pozice: útočník
Narozen: 15.3.1981
Výška: 188 cm
Váha: 87 kg


Sezony
2004/05 Blansko (2. liga)
2005/06 Třebíč (1. liga)
2006/07 Třebíč (1. liga)
2007/08 Třebíč (1. liga), střídavý start Blansko