Boskovice hnal dopředu zaplněný stadion. Od osmé minuty vedly gólem Rudolfa Krupičky. „Doufám, že se v derby odrazíme k lepším výsledkům,“ říkal třiadvacetiletý útočník před zápasem. Od začátku se také snažil dostát svým slovům. V poslední minutě první třetiny se však blanenskému Tobiášovi podařilo ze skrumáže před brankou vyrovnat a zkazit tím odchod do šaten domácím hráčům i náladu několika stovkám fanoušků.
Ve druhé třetině ukázalo Blansko svoji zkušenost a dostalo se díky trefám Jakubce a Lercha do dvougólového vedení. Boskovicím se podařilo vyrovnat z rychlého protiútoku Bednářem.

Boskovičtí hráči nechtěli připustit prohru s okresním rivalem a vlétli do poslední části aktivně. Výsledkem byl druhý gól Krupičky ve 42. minutě. Vyrovnaný boj poté rozetnul blanenský Vlastimil Odehnal, který v přesilové hře trefil růžek boskovické brány. „Zkušení hráči jako Odehnal už několikrát rozhodli zápas. Dokáží na sebe vzít odpovědnost v důležitých chvílích a táhnout mladý tým,“ pochvaloval si po zápase trenér Král. „Dokázali jsem srovnat na 3:3 a hráli jsme dobře, jenže pět minut před koncem jsme inkasovali v oslabení,“ posteskl si trenér Boskovic Igor Čikl.'

V závěrečné power play ještě trefil prázdnou bránu blanenský Zdeněk Hoffmann. „Blansko nás nepřehrávalo, kluci bojovali. Bohužel se nám teď nedaří, máme také nějaké zraněné hráče,“ dodal po utkání boskovický trenér Čikl. Blansko si odvezlo z derby vítězství přesto, že mu chybělo pět hráčů základní sestavy. „Až na prvních dvanáct minut první třetiny bych řekl, že jsme měli po celý zápas mírnou převahu. Škoda, že se nám nepodařilo vstřelit ještě jeden gól za stavu 3:1. Tam jsme si zbytečně nechali dát dva góly,“ zhodnotil utkání trenér Blanska Jindřich Král. Jeho tým po devátém kole krajské ligy vystoupal až na třetí místo a ve čtvrtek ho čeká na domácím ledě těžká prověrka se zatím suverénně vedoucím mužstvem Moravských Budějovic.