Ve čtvrtfinále krajské hokejové ligy zůstává po neděli už jenom Blansko, které dokázalo Nedvědici vrátit domácí porážku. Pro boskovické hokejisty naopak sezona skončila. Na domácím ledě propadli s Rosicemi v první třetině a po zbytek zápasu marně dotahovali náskok soupeře. „Dvě třetiny jsme hráli slušně. Kluci do toho dali všechno, bohužel nás srazila první třetina, ve které jsme třikrát inkasovali,“ poznamenal po zápase trenér Boskovic Rudolf Krupička.

Jedině vítězství na domácím ledě s Rosicemi mohlo vzkřísit naději Boskovických na další setrvání v play off krajské ligy. V prvním zápase vyhrály Rosice drtivým rozdílem 8:1 a v odvetě se po první dvacetiminutovce dostaly hned do třígólového trháku.

Zatímco domácí dvě přesilovky zahodili, Rosice dvakrát početní výhodu zakončily gólem. „Všechny ty góly byly laciné. První třetina prakticky rozhodla zápas,“ řekl k první třetině Krupička. Jeho tým však ve druhé části hry ožil a po brankách Krupičky a Rašky snížil na rozdíl branky. Jenže nástup do poslední třetiny domácí zaspali a dvakrát inkasovali. V závěru sice ještě Krupička snížil na 3:5, ale Rosice odpověděly při domácí hře bez brankáře střelou do prázdné branky.

V Nedvědici začali Blanenští se zabezpečenou obranou a číhali na brejky. Z řady šancí se neujala ani jedna. Skóre otevřela až dorážka Otoupalíka v 28. minutě. Do té doby všechny útoky Blanska ztroskotávaly na skvěle chytajícím Tuháčkovi. Na druhé straně se několika reflexivními zákroky blýsknul brankář Vydržel. „Podle mého jsme dnes byli lepší. Jenom jsme měli být přesnější v koncovce. Šance jsme měli,“ řekl trenér Blanska Jindřich Král.

Druhou uklidňující branku hostů vstřelil čtyři minuty před koncem útočník Odehnal. „V sérii se zatím nepotvrdila výhoda domácího ledu. Doufám, že to prolomíme. Měli bychom mít více sil, přece jen na soupisce máme více hráčů než Nedvědice, která dohrávala na dvě pětky,“ dodal Král. Třetí utkání sehraje Blansko doma v úterý od 18 hodin.