Pouze první v obou tabulkách po základní části mají právo účasti v kvalifikaci do baráže o druhou ligu. V Jihomoravské skupině je už o pořadí po základní části rozhodnuto. I kdyby Blansko v neděli prohrálo derby v Boskovicích, s Warrior Brno má lepší vzájemné zápasy a v tabulce skončí před nimi.

Moravské Budějovice a Boskovice postupují do semifinále play-off přímo. Dynamiters Blansko hrají ve čtvrtfinále dva zápasy s Velkou Bíteší. Začíná se příští čtvrtek v šest večer na ledě Bíteše. Odveta bude příští sobotu pravděpodobně ve čtyři odpoledne.

Dva zápasy

Dál postupuje tým, který získá ve dvou utkáních nejvíce bodů. První zápas čtvrtfinále se neprodlužuje, může tak skončit i remízou. Při rovnosti bodů rozhoduje skóre. Až poté může na řadu přijít prodloužení druhého zápasu a trestné nájezdy. Ve druhém čtvrtfinále proti sobě nastoupí Warrior Brno a hokejisté Velkého Meziříčí. Pokud Dynamiters Blansko zdolají Bíteš, čeká na ně v semifinále Minerva Boskovice. V sérii na dvě vítězná utkání.

První zápas semifinále sehrají Boskovice 28. února doma, odvetu v pátek venku a případný třetí zápas v neděli opět doma. Pokud Blansko nesplní předpoklady papírového favorita a s Bíteší ve čtvrtfinále prohraje, budou hrát Boskovice s lepším z dvojice Warrior Brno – Velké Meziříčí. „Upřímně řečeno Blansko si moc do semifinále jako soupeře nepřeji. Strach ze soupeře nemám, ale sérii mohou zbytečně pokazit emoce nebo nepřesní rozhodčí. Pro diváky by to však byly atraktivní zápasy. Já osobně bych radši hrál s Velkým Meziříčím. Ale to asi neklapne. Blansko totiž podle mě porazí Bíteš a Warrior Brno zase Velké Meziříčí,“ řekl trenér Boskovic Tomáš Zeman.

Blanenský kouč Petr Drahovzal byl v postupových prognózách před začátkem play-
-off opatrnější. „Že narazíme v semifinále na Boskovice? Ještě tam nejsme. Jak se říká, zajíci se počítají až po honu. Bíteš je nebezpečný soupeř. Budou kousat. Čekám dva vypjaté duely. Už náš domácí souboj v základní části byl hodně našponovaný. Pořádně se to semlelo,“ poznamenal Drahovzal.

Loni první

Boskovice v krajské lize obhajují prvenství z loňska. Ve finále porazily Kometu Úvoz. Před rokem však do play-off nenaskočily suverénní Moravské Budějovice. Ty krajské lize vládly i letos. Tentokrát play-off hrát budou. „Obhajoba pro nás bude hodně těžká. Nechci se pouštět do žádných tipů a předpovědí. Vždyť play-off ještě ani nezačalo. Každopádně si myslím, že se Budějovice porazit dají. Uvidíme,“ dodal trenér boskovické Minervy Tomáš Zeman.

Program play-off krajské ligy

čt 23. 2. Velká Bíteš – Blansko (18.00), 1. zápas čtvrtfinále
so 25. 2. Blansko – Velká Bíteš (16.00), 2. zápas čtvrtfinále
út 28. 2. Boskovice – ? 1. zápas semifinále