V Blansku si domácí tým snadno poradil s Adamovem a po zaváhání v minulém kole nadělil soupeři jedenáct branek. Poslední svůj zápas v letošním ročníku odehrály ve vzájemném duelu týmy Rájce a Březiny. Ještě zbývá odehrát tři odložená utkání, Letovice – Černá Hora, Černá Hora – Adamov a Adamov – Sloup. Ta již nemají vliv na pořadí prvních čtyř týmů. Bude se však rozhodovat o umístění ve druhé polovině tabulky.

13. kolo
HC Lysice – TJ Rájec-Jestřebí 1:4 (0:2;0:1;1:1) Procházka – Plhoň, Odehnal, Kazda, Syrový.
Vyloučení: 4:4 Šváb 10 min.

Favorizovaný tým Rájce narazil na houževnatého protivníka. Po vydařeném vstupu do druhé třetiny už Rájec vedl 3:0. Od této chvíle hosté kontrolovali vývoj utkání, v závěrečné části sice domácí snížili, ale poslední slovo patřilo opět hostům. V 54. Minutě uzavřel stav utkání na 1:4 Syrový.

14. kolo
TJ Sokol Černá Hora – HC Lysice 6:7 po SN (2:0;4:0;0:2; SN 0:1)
Jakubec 2, Hřebíček, Kupka, Kozák, Vašíček – Tejkal, Kraváček, Nejedlý, Nádeníček, Reichl, Kopecký, Koblasa (SN). Vyloučení: 4:2

Lysice sice hráli poslední zápas na domácím ledě, oficiálně ale byli v roli hostů. Černá Hora navíc vůbec nebrala ohled na to, že se hraje v Lysicích a nástup do utkání patřil jednoznačně jí. V rozmezí dvou minut se trefil nejprve Hřebíček a vzápětí Kupka. O vedení však Černohorští rychle přišli. Lysice se rychle vzpamatovaly a v rozmezí minuty dokázaly vyrovnat po trefách Tejkala a Kraváčka.

Druhá třetina byla plně v režii Lysic, když se postupně trefili Nejedlý, Nádeníček a Reichl. Za domácí korigoval na 3:5 Kozák.

Před poslední částí sáhl trenér Černé Hory razantně do sestavy a to se mu vyplatilo. Ze třetiny byly odehrány pouze čtyři minuty a stav na ukazateli skóre byl 5:5. O vyrovnání se postarali Jakubec a Kupka. Začínalo se znovu. Černá Hora vedení na svou stranu strhla v 53. minutě, když se podruhé v zápase trefil Jakubec. Domácí ale ihned kontrovali Kopeckým – stav 6:6. Na řadu přišly samostatné nájezdy. Rozhodnutí padlo až v osmé sérii, když byl úspěšný lysický Koblasa.

SK Bacardi Letovice – TJ Sloup 3:2 po SN (1:0;1:1;0:1;­SN 1:0)
Vítek, Výtisk, Slouka (SN) – Musil, Kutlach

V první třetině měli letovičtí více ze hry, ale trefili se pouze jednou. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, šance měly oba týmy, ale dobrou práci odvedli oba brankáři. V poslední třetině Sloup srovnal a zápas dospěl k samostatným nájezdům. V nich podržel svůj tým letovický gólman Stejskal, když zneškodnil všechny tři nájezdy hostů.

HC Blansko – TJ Spartak Adamov 11:4 (6:0;2:1;3:3)
Mikulášek, Kopřiva, Hoffmann a Kučera po 2, Smolík, Zindulka, Ševčík – Kubíček, Dvořák, Bureš, Juřena.
Vyloučení: 1:3.

Ve slušně hraném utkání rozhodli o jeho osudu domácí již v prvních deseti minutách, když Adamovu nastříleli pět branek. Do konce třetiny přidal ještě jednu Zindulka a bylo po zápase. Od druhé třetiny již domácí kontrolovali vývoj utkání. Dovolili přitom hostům částečně korigovat skóre.

TJ Sokol Rájec Jestřebí – TJ Sokol Březina 3:2 (1:0;2:0;0:2)
Odehnal 2, Kuběna J. – Drahovzal M., Chudý.
Vyloučení: 4:4

Ve vyrovnané první třetině se vedení ujal Rájec brankou Odehnala z 11. minuty. Ve druhé třetině navýšili domácí svůj náskok na rozdíl tří branek . Hosté však hned v úvodu poslední třetiny snížili na 3:1 a měli mírnou převahu. Tu mohli v 50. minutě korunovat druhou brankou, když po chybě rájecké obrany jeli tři na jednoho. Po vyšachování obrany i s brankářem však trefil Blatný pouze tyč. Branky se Březina nakonec dočkala tři minuty před koncem. Střelou přes obránce snižoval Chudý na 3:2. Hosté před koncem nevyužili ani přesilovku. V závěru ještě Březina odvolala brankáře, ale Ráječtí už vítězství uhájilli.

MILOŠ ORÁLEK