„Tentokrát jsme měli víc štěstí v zakončení my," potvrdil kouč Minervy Bohumil Prachař. Boskovice zažívaly nejhorší start do sezony za poslední dobu. Krčily se u dna a týmu se nedařilo hlavně doma. Z úvodních osmi zápasů jen jedna výhra, to byla bídná bilance.

Pak přišla výhra v Rosicích. „Jedno vítězství nestačí, potřebujeme vyhrát i další zápas," burcoval před minulým utkáním s Uherským Ostrohem sportovní manažer týmu Petr Hrachovina. A hráči jej vyslyšeli.

Po Ostrohu zdolali v neděli i Uherský Brod, přestože hrál dobře, a kdyby proměnil některé z mnoha šancí, mohl klidně vyhrát. Ovšem na kdyby se nehraje, to moc dobře ví i hráči Minervy, kteří se zase v koncovce trápili v jiných utkáních.

Hosté začali v Boskovicích aktivně, jenže už v první třetině kvůli zranění hráli jen na čtyři beky. Minerva otevřela skóre z přesilovky, druhou branku dala po rychlé akci. Brod svoje šance zahazoval, uznání gólu se hosté dožadovali v 16. minutě, ale rozhodčí prudkou střelu jako branku neposoudil. Přesto Brod snížil ještě do přestávky na 1:2.

Ve druhé třetině zvýšili hosté tlak, zaslouženě vyrovnali a klidně mohli otočit utkání. Jenže opět dopláceli na špatnou koncovku a výborně chytajícího gólmana.

Rozhodující chyba

O výsledku rozhodla chyba v poslední třetině, kterou Boskovičtí potrestali vedoucí brankou. Otevřené obrany v závěru zápasu pak využili Boskovičtí počtvrté a připsali si další důležitou domácí výhru. „Vyrovnaný zápas rozhodli gólmani a naše lepší střelecká forma. Nám to teď padá, ale pořád to není ono, trefují se pokaždé jiní hráči," zhodnotil utkání Prachař. Jeho tým po třech vyhraných zápasech stoupnul tabulkou na deváté místo.

O tři body méně než Boskovice teď mají Blanenští. Po dvou prohrách vyhráli na ledě posledních Rosic.

Po Boskovicích je podrželo u dna i Blansko. Mladý tým přehrálo a pohlídalo si výhru 6:2. O šest branek Dynamiters se podělilo pět hráčů. „Věděli jsme, že domácí už potřebují bodovat, proto jsme jeli do Rosic troch s obavami. Ale od začátku jsme měli zápas pod kontrolou," zhodnotil výkon svého týmu blanenský trenér Zdeněk Grünwald.

O víkendu čeká hokejové fanoušky svátek, Boskovice jedou do Blanska. Bilance v derby je jednoznačná. Z osmi zápasů za dobu, co se spolu tyhle dva týmy potkávají v krajské soutěži, jich Boskovičtí sedm vyhráli, pokud tedy počítáme i dvě semifinálová utkání z předloňské sezony.

Ale pozor, Dynamiters je mladý tým, který postupně nabírá zkušenosti, v předminulé sezoně už prohrál pokaždé jen o gól většinou díky chybám v závěru zápasu a v posledním utkání Minervu rozstřílel 5:1 na jejím ledě. Vyrovnal tak výhru Boskovic o čtyři branky z prvního derby. „Boskovicím se teď daří. My chceme hrát svůj styl, to co trénujeme, rychlý útočný kombinační hokej. Uvidíme, jaký bude vývoj zápasu," říká před šlágrem kola Grünwald.

Nováček trenér

Boskovice přijedou v dobré herní pohodě, největším nováčkem v sestavě bude zřejmě trenér. „Je to sice derby, ale Blansko neznám, pro mě je to nový soupeř," vysvětluje boskovický kouč Prachař, který věří v prodloužení vítězné série.

„Myslím, že to bude zápas jako každý jiný, možná trochu vyhrocenější. Musíme dobře bránit a počkat, co budou domácí hrát. Bude záležet i na tom, jak zachytají gólmani," přemýšlí jako by na těch minulých derby byl. Boskovice totiž často nechaly hrát Blansko atraktivní hokej a pak nemilosrdně trestaly jejich chyby.

Jaké bude deváté derby, uvidí fanoušci na zimním stadionu v Blansku v sobotu od šesti hodin večer.