Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Blansko umí venku bránit i bodovat

Nedvědice,Boskovice - Hokejisté Blanska mají bod z Nedvědice, Boskovice prohrály doma kvůli kolapsu ve druhé třetině s Rosicemi

13.1.2009

PROHRA BOSKOVIC. Boskvice podlehly na vlastním ledě Rosicím 4:7 hlavně kvůli propadu ve druhé třetině. Foto: Deník/Jan Charvát

Ve víkendových zápasech Krajské ligy jižní Moravy a Zlína uhrálo Blansko bod v Nedvědici, Boskovice doma ztratily zápas s Rosicemi.
Blansko uhrálo důležitý bod v Nedvědici, přestože nenastoupili Horáček, Otoupalík ani Odehnal. „Hráli jsme s improvizovanou sestavou, bod je pro nás určitě úspěch,“ uvedl po zápase trenér Blanska Jindřich Král.

HC Nedvědice – HC Blansko 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)
Branka: Antoňů (Král)
Vyloučení: 4:4
Přesilovky: 0:0
Blansko: Vydržel – Provazník, Novák, Antoňů, Burian, Trnka – Kuběna Ivo, Veselý, Kuběna Jan – Jakubec, Hoffmann, Tesař – Bílý, Král, Trnka

Hrálo se na otevřeném stadionku. Dvě stovky diváků viděly dramatické utkání. V první třetině nevyužilo každé mužstvo po dvou přesilovkách.
V 11. minutě se do dobré příležitosti dostal Jan Kuběna, ale gólman jeho střelu zblízka vyrazil. V 17. minutě domácí Šetek střelou z kruhu ohrozil Vydržela.

Boskovice - Rosice 4:7 (2:1, 0:4, 2:2)
Branky: Bednář, Krupička, Klimeš, Tlamka.

I v druhé části pokračovala vyrovnaná hra s minimem šancí na obou stranách. Nedvědice zahrozila v přesilovce v 34. minutě. Dorážku domácího útočníka Budi ale Vydržel zneškodnil.

Další zápasy Krajské ligy
HC Kroměříž VTJ – Hokej Uherský Ostroh 6:3, HC Moravské Budějovice 2005 – HC Spartak Velká Bíteš 4:1, HC Grevis Plumlov – HC Uherský Brod 2:8, HC Uherské Hradiště – volno.

Diváci se dočkali gólu až ve druhé minutě třetí třetiny. Na teč střely domácího obránce Němce Vydržel nestačil..
O dvě minuty později ale Blansko vyrovnalo. Král vyhrál buly a z následné střely se trefil Antoňů. Minutu před koncem byli blízko k vítězství domácí, tvrdou ránu naštěstí pro hosty zastavila tyčka Vydrželovy brány.
Z posledních dvou utkání venku tak vezou Blanenští tři body. „Byl jsem spokojený s přístupem hráčů, plnili taktické pokyny. Měli jsme i víc šancí, i když v závěru mohli zase rozhodnout domácí,“ dodal trenér Král.

Tah na branku a euforie z vydařeného zápasu s Velkou Bíteší vydržela boskovickým hokejistům i první třetinu s Rosicemi. V úvodní pětiminutovce měli domácí několik vyložených šancí. „Po první třetině jsme měli vést pět nula, Rosice jsme jasně přehráli,“ poznamenal k výkonu svého týmu trenér Igor Čikl. Ve druhé třetině však domácím došel dech a z ledu se vytratili. Rosice odevzdanému soupeři nasázely čtyři branky a zápas dokonale otočily. „Hráči přestali úplně bruslit. Asi si mysleli, že to půjde samo. Dostali jsme dvě laciné branky a už se nechytili,“ řekl k tragické dvacetiminutovce Čikl.