„Za výsledek se nemůžu zlobit na rozhodčí. Za ten si můžeme jednoznačně sami. Ale to, jak utkání pískali, se jen tak nevidí," zlobil se po zápase jindy klidný trenér Blanska Petr Drahovzal.

Dynamiters v sobotu nebyli v jednoduché situaci. Museli totiž zapomenout na drtivou porážku, kterou ve čtvrtek utrpěli v rámci vloženého desáté kola. Z Brumova-Bylnice odjeli se skóre 6:1. „Když jsme prohrávali o dva góly, ještě jsem nám věřil, ale pak šlo jen o to zápas dohrát. V sobotu se s tím ale kluci popasovali slušně," řekl Drahovzal.

Jeho svěřenci totiž do utkání vstoupili aktivně a po každém převzetí puku se okamžitě vrhali v plném počtu do útoku. Blanenští přežili i první oslabení, ale náladu jim zkazila v 7. minutě spolupráce Bednáře a Aulehly. Druhý jmenovaný si sjel za branku, vybojoval puk a poslal jej přímo před blanenského gólmana, kam už si najížděl Bednář. Ten okamžitě vystřelil a i když puk netrefil ideálně, stačil ho přizvednout nad Vlachovo rameno.

Po gólu se bojovníci z Brna osmělili a jen o pár sekund později se musel Vlach činit znovu. Puk ale chytil a skvěle si počínal i v následujících minutách, kdy předvedl několik jistých zákroků. Blansko najednou působilo trochu bezzubě a až ve 13. minutě ojedinělá střela Pavla Tesaře skončila nad břevnem. Tesař se v útoku snažil i dál, ale gól nepadl. „Kluci první třetinu odehráli výborně. Splnili přesně to, co jsem od nich chtěl a od toho se pak vyvíjel celý zápas," pochvaloval si trenér Brna Michal Bartoněk.

Střelec prvního gólu Bednář zatápěl Blanenským i ve druhé třetině. Hned na jejím začátku jen těsně minul tyčku poté, co si drze najel až před branku. Za domácí se zase do větších šancí dostali Bílý s Tesařem.

Přestože se ve druhé dvacetiminutovce z gólu neradoval nikdo, hosté měli ze hry jednoznačně víc. Na branku vystřelili patnáctkrát, zatímco domácí si do statistik zapsali o šest střel méně. Po bezgólové a docela klidné druhé třetině přišla poslední část sobotního utkání. Vše odstartoval ostrý zákrok na Marka Antoňů, kterého po dvou minutách vleže museli odvést z ledu spoluhráči. „Marek je tvrdý chlap. Loni proti Brnu schytal střelu pukem do čelisti a pokračoval v zápase. Tentokrát to ale asi nešlo. Doufám, že bude v pořádku," komentoval blanenský trenér.

Jeho svěřenci se zákrokům za hranicí pravidel také nevyhnuli. Na trestné lavici se hned dvakrát objevil Němec. Svůj trest si odpykal také Jakubec a na deset minut si byl odpočinout i Tesař. Žádnému z hráčů se ale výroky rozhodčích nelíbily, což jim dali také jednoznačně najevo.

Nic z toho jim ale nebylo platné, protože hosté přidali druhý gól. Bednář se ocitnul tentokrát v roli nahrávajícího. Jeho ostrou přihrávku do brány usměrnil Roupal. Naději pro domácí vykřesal až minutu a půl před koncem Berka. Trenér Blanska si vzal oddechový čas a z brány odvolal Vlacha. Skóre se už ale nezměnilo.

Jindy ledově klidný Drahovzal tentokrát neudržel nervy na uzdě, stejně jako jeho hráči. Po utkání pěkně od plic řekl rozhodčím, co si o jejich výkonu myslí. „Nesvádím na ně výsledek a neříkám, že pískali proti nám. To ale nic nemění na tom, že ten zápas byl pískaný strašně a to má na hru vliv," postěžoval si.

Dynamiters si teď po náročném týdnu mohou odpočinout. Příští týden mají volno. V sobotu 8. prosince pak doma přivítají Velké Meziříčí.

Krajská liga: Dynamiters Blansko HK – Warrior Brno 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 59. Berka – 7. Bednář, 49. Roupec