Blansko zahájilo utkání nešťastně. Ve 47. vteřině chyboval obránce Burian, přihrál puk na hůl rosického Hrstky a ten poprvé překonal navrátivšího se Musila v blanenské bráně. Po tomto gólu byli domácí aktivní, ale vlastními chybami posílali hosty do dalších šancí.

V 15. minutě opět po chybě domácí obrany Grepl zblízka překonal Musila podruhé. V závěru první třetiny domácí několikrát ohrozili hostujícího brankáře Hrachovinu, za jeho záda však žádná střela neprošla. Domácím se nedařily ani přesilovky, navíc nepřesnými přihrávkami nabízeli hostům další rychlé brejky.

Hned v první minutě druhé třetiny opět po chybě domácí obrany Hrstka dorazil za záda Musila střelu Komínka. Ve 27. minutě Blecha zvýšil střelou z kruhu na 4:0 a nešťastného Musila vystřídal v domácí bráně Vydržel. Po čtvrtém gólu Blansko nevyužilo dvě přesilovky. Hrachovina vytěsnil střelu Tesaře a poté i Otoupalíka.

Třetí třetinu začalo Blansko nátlakem, ale všechny pokusy likvidoval hostující gólman. V 51. minutě uzavřel Surý střelou po ledě skóre na 0:5. V závěru utkání se domácí ještě snažili zkorigovat nepříznivý stav, ale střelcům se nedařilo. Netrefili se už třetí domácí zápas v řadě. „Rozhodly naše rychlé dva góly a to, že jsme byli celí zápas lepší. V první třetině mně kluci hodně pomohli. Potom se Blansko osmělilo, ale pokaždé mě puk buď trefil nebo se odrazil od tyčky. Měli jsme i štěstí,“ zhodnotil zápas Hrachovina.

Rosice vytěžily z minima maximum a díky hrubkám domácích obránců a nemohoucnosti střelců si odvezly dva body. Blansku se nepodařilo navázat na poslední výhru z Uherského Ostrohu, ale pouze na drastické porážky z minulých dvou domácích zápasů. Jestli se trenérovi Královi podaří zlepšit produktivitu týmu, ukáže příští zápas v Uherském Brodě. Ten hraje Blansko už ve čtvrtek.

HC Blansko – HCM Slovan Rosice 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)