S letošní účastí koketoval i celek HC Kunštát, nakonec však jeho činovníci naznali, že po loňském vystoupení z rozjeté sezony ještě není ten správný čas pro návrat do soutěže. Letošní ročník tedy má osm účastníků, hrací systém je dvoukolový.

Vloni se osvědčil nově zavedený systém, že každý zápas musí mít vítěze, bude se podle něj hrát i letsos. Bodování je následující. Tři body za vítězství v normální hrací době, za remízu v normální hrací době po jednom bodu, ale následují samostatné nájezdy a úspěšnější tým získává druhý bod. Toto hodnocení v loňském ročníku prokázalo, že je soutěž dramatičtější, že ani dvě kola před koncem soutěže náskok pěti bodů nic neřeší.

Kromě toho byly opět vypsány i doprovodné soutěže. Soutěž slušnosti, kterou v loňském roce vyhrála Černá Hora, a soutěž produktivity, kde až poslední kolo rozhodovalo o vítězi. Stal se jím P. Zukal z HC Blansko B.

Blanenské béčko bude také obhajovat loňský titul, ale jak prosakují informace o posilách v ostatních týmech, nebude to mít jednoduché. Hned v úvodním kole narazí sice na papírově slabší Sloup, ale i ten posílil.

V úvodním kole se bude hrát na zimním stadionu v Blansku i v Boskovicích. Boskovický zimní stadion si za domácí prostředí zvolily týmy Letovic a Lysic, ty se také utkají ve vzájemném zápase hned v prvním kole. Termín stanoví po vzájemné dohodě. Kompletní rozpis soutěže a různé aktuality z okresního hokeje najdete na webu www.hokej-bk.wz.cz .

MILOŠ ORÁLEK