Prohra ale paradoxně vypovídá spíš o zlepšující se formě a houževnatém výkonu Dynamiters. První utkání se Šternberkem totiž prohráli doma rekordně 4:13 a k zápasu jeli tentokrát pouze se třinácti hráči.

HC TJ Šternberk – HC Dynamiters Blansko 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

6. Martinka (Horák), 10. Dobrý (Jurák), 11. Horák (Trunda), 38. Zima (Dobrý, Stříteský), 51. Trunda (Musil) – 41. Kocman.

„Já jsem se bál dalšího debaklu, nakonec jsme jim byli důstojným soupeřem,“ oddechl si trenér Blanska Antonín Veselý, který s mužstvem necestoval. Jeho týmu chybělo sedm hráčů. „Hrajeme bez nejlepších hráčů, chybí Němec, Rozmahel, bratři Bílí a další,“ vypočítává marodku Veselý. I proto se obával kanonády ze strany domácích.

A Šternberk opravdu udeřil hned na začátku. O vítězi utkání bylo rozhodnuto po jedenácti minutách, kdy domácí vedli už 3:0. Tříbrankový náskok Šternberk uklidnil a k debaklu už pak nedošlo. Blansko další dvě třetiny drželo tempo a inkasovalo už pouze dvakrát. Druhou část prohráli 0:1, třetí dokonce skončila 1:1. „Kdybychom využili některou z tutovek, mohl vypadat výsledek lépe,“ myslí si trenér Veselý. Ten ocenil, že i okleštěná sestava mladíků předvádí v krajské lize solidní výkony.

Blansko pokračuje v sérii těžkých zápasů. Ve středu jede do Kroměříže, která v sobotu porazila Boskovice, potom čeká Dynamiters až v lednu doma utkání s druhými Moravskými Budějovicemi a pak derby v Boskovicích. „My bychom chtěli skončit před rozdělením tabulky na jižní Moravu a Zlín před Velkou Bíteší, Velkým Meziříčím a Břeclaví a dostat v play–off hratelného soupeře,“ přeje si před Vánoci Veselý.

Minerva prohrála v Kroměříži těsně 5:6 po těžko uvěřitelné sérii vyloučení. Boskovičtí hráči vyfasovali přes šedesát trestných minut, včetně tří desetiminutových trestů a dvou vyloučení do konce utkání.

Ztracené body můžou Boskovičtí napravit už ve středu, kdy hrají na ledě jedenácté Velké Bíteše. Před domácími diváky se pak Minerva představí v pondělí 27. prosince v přátelském zápase proti druholigovým Jestřábům Prostějov.