„Bohužel se dopouštíme strašných chyb a soupeř typu Kroměříže je trestá. Na rozdíl od nás se žádných chyb nedopustili. Nedovolili nám překonat je tak lehce, jak přehrávali oni nás," oponoval svému trenérskému protivníkovi Zdeněk Grünwald.

Začátek utkání domácím hráčům utekl. Soupeř byl aktivnější, lépe bruslil a Blansko mu pomáhalo chybami v obraně. Kroměříž úvodní tlak přetavila v gól 
v čase 3:52. Zavřel vykoupal blanenského gólmana v brankovišti a puk podsunul pod jeho tělem do brány.

Od větší pohromy hned 
v úvodní dvacetiminutovce chránil svůj tým brankář Vlach, který vychytal spoustu dalších šancí, ale 
v 16. minutě kapituloval podruhé. Nedbal dopíchl za brankovou čáru puk, který zůstal ležet v brankovišti.

Blansko nevstoupilo do prostřední části hry o moc lépe, problémy tropila domácím hlavně přechodová fáze. Ve 28. minutě se dostali svěřenci trenéra Grünwalda do čtyřminutové přesilovky, která však začala běžet ještě během vyloučení Berky a soupeř dokázal hru čtyř proti čtyřem zužitkovat lépe. Paksi se prosadil umístěnou střelou zápěstím.

Sedm minut před koncem prostřední třetiny rozjelo Blansko kolotoč šancí, které kdyby využilo, mohl zápas dopadnout jinak. „Nedali jsme gól a to si myslím, že rozhodlo," smutnil kapitán Ivo Kuběna. Nejprve se Bílý trefil přímo do černého, a to doslova, protože hosté nastupovali ve své tmavé černožluté kombinaci dresů. Později vyslali své projektily Berka, Martin Svoboda, Němec i Sedláček, ale jejich střely míjely bránu.

Hned v první minutě závěrečné třetiny se domácím podařilo dostat puk za brankovou čáru, jenže soupeřova klec byla posunutá a rozhodčí tak jednoznačně rozpažil. Čtyřku na ukazateli skóre mohli po ťukesu rozsvítit už Gazda s Bradou, ale před prázdnou brankou trestuhodně zaváhali a zbytek zlikvidoval Vlach. Jenže na forhendovou střelu Spružila ze 49. minuty už reagovat nedokázal. „Řekli jsme si, že budeme hrát víc útočně, ale kladl jsem důraz na zajištění obranné fáze. Přesto nám zase dvakrát ujeli," láteřil Grünwald.

Podruhé se v úniku ocitl Merta a ztrestal i další chybu. Čtyři minuty a sedmnáct sekund před koncem závěrečné sirény stačili domácí zkorigovat skóre zásluhou Piláta. „Výkon z naší strany nebyl tak špatný. Měli jsme situace, kdy jsme dokázali podržet puk a v útočné třetině něco sehrát," hledal pozitiva Grünwald.

„Zápas měl z naší strany poměrně jednoznačný vývoj, i když nějaké chyby tam byly, hra soupeře úplně neodpovídá výsledku. Blansko nehrálo úplně špatně, ale my jsme víc dokázali využít jejich chyby," dodal Bečka.

Blansko – Kroměříž 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Branky: 56. Pilát – 4. Zavřel, 17. Merta, 29. Paksi, 49. Spružil, 52. Merta

Blansko: Vlach (Šenk) – Antoňů, Hanzlík, Sedláček, Kakáč, Kocman, Němec, Berka Mil. – Kazda, Jílek, Pilát, Grünwald, Svoboda M., Jakubec, Kuběna, Berka, Bílý, Tarrig, Kopeček

IVETA BORKOVÁ