Do Blanska přijela Velká Bíteš a domácí zaskočila gólem už po sedmnácti sekundách hry. Domácí se snažili vzdorovat, se silným soupeřem drželi krok, ale opět doplatili na chyby a vyloučení. V sestavě tentokrát chyběl Bažant i Antoňů a museli zaskakovat náhradníci. „Tak jednoznačné to nebylo, bohužel rozhodly dva momenty. Dostali jsme gól hned při prvním střídání a pak jsme poté, co jsme snížili na 1:2, inkasovali v dvojnásobném oslabení. Soupeř zvýšil na 3:1 a takhle zkušený tým už si náskok udržoval," uvedl blanenský trenér Zdeněk Grünwald.

Blansko jede k dalšímu zápasu v sobotu do Kroměříže a dá se čekat kanonáda. Kroměříž dala v soutěži zatím nejvíc branek a v posledních zápasech se chová jako na střelnici. Ze čtyř kol má skóre 33:17, to znamená průměr osm vstřelených gólů na utkání. Dvojcifernými výprasky to odnesly Rosice a naposledy Uherské Hradiště. „Já se na výsledky soupeřů nedívám. Tenhle týden se má vrátit Bílý, potom i Berka, věřím, že sestava se konsoliduje," věří blanenský kouč.

Boskovice po sedmi kolech vypadaly, že patří do jiné soutěže, se sedmi výhrami kralovaly krajské lize a šel z nich respekt. Pak o gól prohrály s Kroměříží a po víkendu mají za sebou třetí prohru v řadě. Tentokrát prohrály na ledě Břeclavi B 1:3. „Bohužel nám chybí šest hráčů ze základní sestavy, místo toho aby se uzdravovali, tak přibývají další," vysvětluje boskovický trenér Martin Světlík. Podle něj neodvedli maximum ti, co naskočili za chybějící hráče.

V neděli přivítá Minerva na svém ledě poslední Uherské Hradiště, výhrou může zahájit další vítěznou sérii. „Buďme rádi, že máme nahráno tolik bodů. Doufám, že se kluci zamyslí a začnou podávat lepší výkony," říká před náročným programem Světlík.

Zápas začíná v Boskovicích v 17.00. V úterý 17. listopadu pak hraje Minerva od 18.00 derby v Blansku. První vzájemný souboj vyhrála doma 8:0.

Dynamiters Blansko – Spartak Velká Bíteš 2:4 (0.2, 1:1, 1:1)

Branky: Grünwald (Jílek), Sedláček (Hanzlík) – Šidák (Grmela), Touška Jakub (Jochman), Petrčka (Touška Jakub, Buďa), Grmela (Štěpánek, Šidák).

Lvi Břeclav B – Minerva Boskovice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: Abrman (Blaha, Rákoczy), Lenkovič (Blaha), Sedláček (Blaha, Lenkovič) – Matouš (Skácel).