„Takhle se nehraje první zápas play off,“ zlobil se po liknavém vystoupení svých svěřenců trenér Blanska Jindřich Král. Už v první třetině mělo Blansko šance, které nedokázalo proměnit, a tak se prosadil soupeř.

Blansko srovnalo v polovině zápasu brankou Kroupy. Dvě minuty před koncem ovšem přišla v přesilovce fatální chyba zkušeného obránce Odehnala a Moučka vystřelil Nedvědici překvapivé vítězství. „Nikdo se nemůže vymlouvat na nešťastný gól, měli jsme vést 2:0 už po první třetině,“ myslí si Král.

Blansko – Nedvědice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1), Kroupa (Jakubec).
Vyloučení: 5:7. Přesilovky: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 300
Blansko: Vydržel – Šindelář, Antoňů, Odehnal, Provazník, Ivo Kuběna, Burian – Kroupa, Hoffmann, Tesař – Otoupalík, Veselý, Bílý – Jakubec, Jan Kuběna, Bažant (Trnka)

Ten byl nespokojen hlavně s nasazením a bojovností třetí řady. Trenér Král věří, že v odvetném zápase na ledě Nedvědice jeho svěřenci uspějí. „Snad se povede namotivovat hráče. Soupeř je sice uklidněný první výhrou, ale každý zápas je jiný a nám se venku daří,“ neskládá předčasně zbraně Král.

Boskovice začaly v Rosicích parádně. Gólem Rudolfa Krupičky mladšího šli do vedení a vytvořily si i další šance. „Naši hráči šli čtyřikrát sami na bránu, mohlo to být 4:0,“ litoval neproměněných šancí Boskovic jejich trenér Rudolf Krupička starší. Místo pojištění vedení odcházeli Boskovičtí do kabin po první třetině za stavu 3:1 pro domácí.

Ve druhé třetině se soupeři Boskovice prakticky odevzdaly. Rosice je přejely pětigólovou kanonádou. „Druhá třetina byla katastrofa,“ dodal úsečně Krupička.

Rosice – Boskovice 8:1 (3:1, 5:0, 0:0), Krupička.
Vyloučení: 9:7. Přesilovky: 0:0
Diváci: 200
Boskovice: Otáhal - Bednář, Tošnar, Raška, Huňař, Šebek – Roupec, Kropáček, Tlamka, Langer, Klimeš, Krupička, Fous, Styblík, Aulehla – Šoukal, Honzek

V závěrečné části už gól nepadl, Rosice podržel i výborně chytající Hrachovina. Boskovice přijely s nepěknou nadílkou, která jim sebevědomí před druhým zápasem rozhodně nepřidá. „Jeden gól na zápas je opravdu málo. V neděli se musíme snažit co nejdéle neinkasovat a vstřelit góly,“ uzavírá před rozhodujícím zápasem trenér Krupička.