Ve středu je tak v Budějovicích čeká možná poslední zápas sezony. „Kdybychom nevěřili, že v Budějovicích vyhrajeme, tak to rovnou můžeme zůstat doma. Rozhodně tam nepojedeme s tím, že už máme po sezoně,“ řekl kapitán Blanenských Pavel Tesař.
V pátečním zápase drželo Blansko v první třetině krok a dokázalo bleskově odpovědět i na vedoucí branku Olivy. Stejně jako ve druhé třetině, kdy srovnával bombou od modré na 2:2 Šindelář. Budějovice poslal do vedení na konci třetiny Cihlář a zkraje závěrečné části hry zvýšil na rozdíl dvou branek v přesilovce pět na tři Oliva. Blansko svoji dvojnásobnou přesilovku nevyužilo a při hře bez brankáře v poslední minutě ještě jednu branku inkasovalo.
V odvetě poslal Blansko do vedení už ve třetí minutě Matouš. Jenže to bylo od domácích na dlouhé minuty vše. Budějovice přestály úvodní tlak a v polovině první třetiny zasadily Blansku smrtící úder v podobně tří branek. „To se nám stává dost často. Začneme dobře, ale pak uděláme chybu, dostaneme gól a už se to veze,“ dodal Tesař. Domácí se nedokázali prosadit ani v několika přesilovkách, naopak Budějovice proměnily dvě početní výhody a Vydržela překonaly i při oslabení. V poslední třetině se už pouze dohrávalo. „Když za celý zápas pořádně nevystřelíme, nemůžeme vyhrát,“ uzavřel Tesař.

Mor. Budějovice – Blansko 5:2 (1:1, 2:1, 2:0), Odehnal ml., Šindelář. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0.
Blansko: Vydržel – Šindelář, Antoňů, Provazník, Odehnal – Veselý, Horáček, Odehnal ml. – Jakubec, Tesař, Otoupalík – Matouš, Hoffman, Bílý D., Bílý O.

Blansko – Mor. Budějovice 1:5 (1:3, 0:2, 0:0), Matouš. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1.
Blansko: Vydržel – Provazník, Odehnal, Atnoňů, Kuběna I. – Veselý, Horáček, Matouš – Otoupalík, Tesař, Hoffman – Gábriška, Jakubec, Bažant – Bílý O., Trnka, Bílý D.