Proč jste prodali licenci na druhou hokejovou ligu do Vsetína?
Bohužel se nám nepodařilo sehnat sponzora. Náš rozpočet pro A mužstvo ve II. národní lize je asi tři a půl milionu korun na sezonu. I když se jedná o jeden z nejnižších rozpočtů této soutěže, pro nás je to v tuto chvíli nedosažitelná částka. Když to řeknu zjednodušeně , tak polovinu rozpočtu skládáme z drobných sponzorů a druhou je nutno, aby pokryl generální sponzor. Toho se nám nepodařilo sehnat.


Minulí hlavní sponzoři nechtěli znovu spolupracovat?
V minulosti byly našimi hlavním sponzory Pivovar Černá Hora a v posledních letech firma Apos Blansko. V loňském roce se vedení Aposu rozhodlo pro větší podporu blanenského fotbalu, což plně respektujeme a současně chápeme , že dva tak náročné sporty podporovat formou generálního partnera je nemožné . Celou loňskou sezonu jsme si tedy museli vystačit bez hlavního sponzora , ale to je opravdu dlouhodobě neudržitelné. Věříme, že naši partneři současný stav pochopí a podpoří hokej v Blansku i v letech budoucích.


Dá se říci, že jste pro zachování druhé ligy udělali maximum?
Udělali jsme všechno, co je legální, abychom sponzora našli.


Nehledali jste pomoc na radnici? Některé kluby mají nesrovnatelně větší podporu od svých měst…
Já vím jaká je situace v zastupitelstvu. Není to jednoduché. Pokud by se město rozhodlo nějak masivně sponzorovat hokej, okamžitě by natáhli dlaně fotbalisté, baseballisté a další sportovci. Město bych rozhodně neobviňoval. Prostě to tak je. Blansko obecně finančně podporuje sport prostřednictvím sportovní komise , která rozděluje každoročně stanovenou částku z rozpočtu do jednotlivých sportovních odvětví a klubů. O tyto prostředky žádáme pro mládežnická mužstva. Jedná se o podporu v řádu desetitisíců korun na sezonu. Částka, která by měla význam pro udržení II.ligy seniorů by se musela pohybovat kolem jednoho milionu korun . Město Blansko vychází hokejovému klubu vstříc formou slevy na pronájmu ledové plochy seniorům i mládeži.


Jaká je cena místa ve druhé lize?
My jsme se nedohodli, že ji budeme zveřejňovat. Rozhodně to není žádná závratná suma, na které bychom zbohatli. Pohybuje se to v řádech stovek tisíců.


Proč se stavěl takový stadion. Kvůli krajskému přeboru asi ne. Jak bude využíván?

Nejpodstatnější část objektu byla dokončena v roce 2007, a to díky rozpočtu města a prostředkům , které se podařilo získat z fondu Evropské unie. To ale s úrovní soutěže , které se zúčastňuje „A“ mužstvo mužů nemá nic společného. Využití zimního stadionu se v podstatě nezmění , hokejový klub HC Blansko se na zaplněnosti ledu podílí asi třiceti procenty z celkové doby pronájmu plochy. Zbytek je zaplněn veřejností a zejména kluby regionální působnosti počínaje Horním Poříčím a konče Březinou.


Co bude s hokejem v Blansku?
V hokejovém klubu k žádným změnám nedochází. Namísto II.ligy bude hrát A mužstvo krajský přebor a samozřejmě se dále budeme věnovat mládeži.


Hráči asi odejdou jinam…
Většina hráčů se určitě rozprchne, už je oslovily i kluby. My jim určitě bránit nebudeme.


Co realizační tým? Zůstává u týmu trenér Král?
Zůstali nám trenéři A mužstva i B mužstva, předpokládáme, že hlavním trenérem bude právě Jindřich Král.


Jaké máte cíle v krajském přeboru?
My jsme nikdy neměli žádné megalomanské ambice, ani když jsme hráli II.ligu, takže je nebudeme mít ani letos. Spíše budeme chtít využít potenciál, který má Blansko v současné době v juniorské kategorii. Mužstvo juniorů v loňském roce bojovalo o vítězství v krajském přeboru a i v příštím roce se bude prát o postup do ligy juniorů. Právě sílu těchto ročníků využijeme v krajském přeboru. Určitě navážeme na naše „béčko“, které krajský přebor loni hrálo a pokusíme se je doplnit o některé blanenské borce se zkušenostmi z II.ligy. Cílem tedy bude spíše konsolidace mužstva a zakomponování mladých blanenských hráčů.


Zdá se, že návrat do druhé ligy je v nedohlednu…
Určitě budeme hrát příští rok krajský přebor a co bude dál, se uvidí v průběhu času. Může se stát, že za rok za dva bude situace jiná. Sponzory budeme oslovovat průběžně, i na krajský přebor jsou potřeba peníze. Pokud najdeme někoho, kdo má chuť investovat do druhé ligy, tak se třeba zase pokusíme sportovně druhou ligu vyhrát, případně odkoupit licenci. Rozhodně se tomu nebráníme.


Myslíte si, že bude mít návrat do krajského přeboru vliv na diváckou návštěvu?
V krajském přeboru chodilo možná víc diváků než teď ve druhé lize. Ti lidé, kteří chodili stabilně a zajímal je především hokej, si myslím, že zase přijdou.