Hokejisté Blanska i Boskovic odehráli poslední zápasy v základní části a soustředí se na play off. Blansko podlehlo na ledě favorizovaných Moravských Budějovic důstojně 6:4, Boskovice ztratily výhru s Plumlovem v poslední třetině a musely se spokojit s divokou remízou 6:6.

V utkání s vedoucím celkem krajské ligy Blanenští s výhrou příliš počítat nemohli. Soupeř také nenechal nic náhodě a už v prní třetině si zajistil dvoubrankový náskok. „První třetina v podstatě rozhodla. Po zbytek zápasu si domácí náskok hlídali a na každý náš gól pohotově zareagovali,“ řekl k utkání, ve kterém favorit s přehledem dokráčel k vítězství, trenér blanenských hokejistů Jindřich Král. Od prohry jeho tým nezachránily ani tradičně dobré zákroky gólmana Vydržela.

Díky systému soutěže, který pro základní část sdružuje dva kraje, aby je pro play off rozdělil, začíná Blansko vyřazovací část soutěže na domácím ledě, přestože skončilo v celkové tabulce šesté. Odpadá totiž čtvrtý Uherský Brod a páté Uherské Hradiště. Play off na dva vítězné zápasy začíná ve čtvrtek na vlastním ledě s Rosicemi. „S Rosicemi máme lepší bilanci, doufám, že uspějeme,“ přeje si Král. Jeho týmu ve vyřazovacím boji pomůžou junioři Techniky i Adam Kroupa, který je v Blansku na střídavý start z Břeclavi.

Play off, krajská liga muži
1. zápasy – čtvrtek 5. února
Blansko – Nedvědice, 18:00
Rosice – Boskovice, 18:00
2. zápasy – neděle 8. února
Nedvědice – Blansko, 17:00
Boskovice – Rosice, 17:00

Boskovice zakončily základní část zápasem s Plumlovem. Na střídačce už je vedl staronový trenér Rudolf Krupička starší. „Za špatné výsledky nemohl trenér, ale špatná hra,“ dodává na obranu odvolaného Igora Čikla nový kouč.

Boskovičtí jeho slova v utkání potvrdili. Nadějný stav 4:2 nechali dojít až na remízu 6:6. „V poslední třetině jsme doplatili na nedisciplinovanost hráčů, hráli jsme často v oslabení. Pokud dáme šest gólů a nevyhrajeme, není to úplně v pořádku,“ ví trenér Krupička.

Do play off ale postupují celkově osmé Boskovice s nezměněnou sestavou.
Ve čtvrtek začínají na ledě Rosic, v neděli pak diváci uvidí boj o přežití na boskovickém stadionu. „Rosice jsou hratelné, rozhodně do toho nejdeme s poraženeckou náladou. Na druhou stranu, přejít přes Rosice by pro nás byl maximální úspěch,“ zůstává na zemi trenér Krupička. V dalším kole by totiž Boskovice pravděpodobně narazily na těžko porazitelné Moravské Budějovice.