Získal mobilní ruční stříkačku s koňským potahem, dvě stě metrů hadic a šest metrů savic, dva žebříky a další výzbroj a výstroj pro členy, kterých bylo na počátku dvacet. „Stříkačka je u nás v originálním a plně funkčním stavu dodnes a je možné ji při výročích sborů v okrsku vidět v činnosti,“ podotkl starosta Sboru dobrovolných hasičů z Dlouhé Lhoty Martin Minks.

Sbor z Dlouhé Lhoty čítá třicítku členů, z toho devět je zařazeno do zásahové jednotky. Hasičská zbrojnice sídlí v budově bývalého obecního úřadu přímo na návsi.

Podoba nového praporu Kozárova.
Kozárov má nový obecní prapor. Má na něm i snopek lnu, jako jediný v republice

Hasiči pro zásahy mají k dispozici stříkačky PS 12 a PS 8. Stejné typy stříkaček ale s úpravami využívá i sportovní družstvo. „Dříve sbor vlastnil dva automobily, a to Robur a Tatru 805, které využíval jak k zásahu, tak pro sportovní družstvo. Tato vozidla se v minulosti ovšem prodala,“ uvedl starosta sboru z Dlouhé Lhoty Martin Minks. V obci se pravidelně koná také jedno ze zastavení soutěže Osmacup, ve které se utkávají družstva vybavená historickými stříkačkami PS 8. V Dlouhé Lhotě se soutěž o pohár starosty konala na začátku července již podesáté.

„Hasiči v obci také každoročně pořádají hasičský bál nebo sběr železa. Letos nás ještě čeká slavnostní vyhlášení Osmacupu, které proběhne v listopadu. V říjnu bychom ještě chtěli uspořádat zájezd do vinného sklepa,“ upřesnil Martin Minks.

Hasiči mají několik plánů do budoucna. Velkým úkolem je pro ně sestavení družstva mladých hasičů, které by se účastnilo soutěží. „Dále bychom chtěli pořídit nové hadice a proudnice pro sportovní družstvo a opravit stroj PS 8, který vypověděl minulý rok službu. A v neposlední řadě pokračovat v pořádání soutěží a dalších kulturních akcí,“ uvedl starosta Martin Minks.