Jedinou branku vstřelil Ráječku Lukáš Lahodný, ten ale za vás hrát nebude.

Ne, jde do Vyškova a je to pro nás samozřejmě ztráta. Je to velice šikovný záložník, do Vyškova jde na půl roku.

Porazili jste Ráječko, které patří k nejlepším týmům krajského přeboru…

Zápas na VUT v Brně ovlivnil velice silný vítr, v prvním poločase jsme se i díky němu prakticky nedostali za půlku, ale Ráječko jsme taky k ničemu nepustili. Ve druhém poločase jsme už hráli po větru. Po rohu se prosadil Lahodný a dal jedinou branku zápasu. Ráječko nemělo šance ani po přestávce, i když mělo určitě míč víc na kopačkách, dá se říct, že hráli po vápno.

Porazili jste už dřív další týmy z vyšších soutěží, máte na to recept?

Těžko říct, hrajeme to se svými hráči, ti se dokážou semknout a správně se vyhecovat. Taky bych chtěl připomenout, že až na dorostence jsme tady všichni hráli ve vyšších soutěžích, takže zkušenosti máme. A ze zápasu s Ráječkem jsem měl obavy, ale poprvé jsme se sešli v kompletní sestavě a mohli jsme využít střídání, to nám pomohlo, když už ubývalo sil. Proti těžším soupeřům asi pomáhá i to, že máme zažité, že víc bráníme a využíváme spíš brejky. V poslední době jsme sice hráli se třemi útočníky, ale po odchodu Lahodného jsme se zase museli vrátit k důslednějšímu bránění.

Jste spokojení se zimní přípravou?

Tréninky jsme měli třikrát týdně a účast byla solidní, dá se říct, že v horizontu posledních pěti let nadprůměrná. Začali jsme nepovedenými zápasy, kdy jsme prohráli na VUT s Černou Horou 5:1 a v Boskovicích s Doubravicí dokonce 6:0. Ale tam jsme jeli v jedenácti a dohrávali jsme to v osmi hráčích. Museli jsme si sednout a promluvit si. Pak už to bylo lepší, porazili jsme Lipůvku 4:2 a teď Ráječko 1:0. Ukázali jsme, že pokud hráči přistupují k tréninku zodpovědně, můžeme porážet i silnější soupeře. Poslední zápas nás čeká s Bořitovem.

Takže na jaře zaútočíte na prvenství v I. B?

Bereme tu soutěž s pokorou a respektujeme sílu soupeřů, opravdu jdeme zápas od zápasu. Rájec i Bohdalice mají silné týmy, stejně tak Čebín. Kdyby se povedlo vyhrát, nebránili jsme se i postupu, ale jak říkám, soupeři jsou taky silní. V prvních šesti kolech máme všechny tři derby, pak budeme vidět víc. Soutěž je velice vyrovnaná.

Změnil se nějak tým přes zimu?

Až na odchod Lahodného a hostování Pernici z Rudice ne. Opět počítáme se zapojením dvou tří dorostenců. Věřím, že při dobrém přístupu hráčů jsme tu soutěž schopní odehrát důstojně.