I svůj poslední rozhovor ohledně trenérského postu dal Zapletal ve stejném stylu jako ty předchozí. V klidu, trpělivě odpověděl na každou otázku. A jestli požadoval autorizaci rozhovoru, když se jednalo o ožehavé téma? „Ne, proč, já vám věřím, že to nezkreslíte," dodal a rozloučil se. Jako gentleman.

Jak dlouho jste trénoval Ráječko?

Skoro deset let. Dva roky jako asistent a pak sedm a půl roku jako hlavní trenér.

To je v okolí unikátní doba. Jaký byl za tu dobu váš největší úspěch?

Asi první místo v tabulce krajského přeboru po podzimu v sezoně 2008–2009.

Proč jste skončil zrovna teď?

Uvědomil jsem si, že končí jedna generace hráčů, se kterou jsem byl spojený, a že je potřeba udělat nějaké změny. Výměna trenéra třeba pomůže.

Ale původně jste nechtěl končit, ne?

Bohužel jsem chtěl nastoupit další cestu, omladit a doplnit kádr ráječkovskými hráči, ale výbor má jiné vize.

Takže jste měl jinou představu než výbor?

Nejde úplně o výbor, o fotbale rozhodují dva lidé, pan Mokrý a Bláha. Nedohodli jsme se na dalším postupu. Mají vizi, že bude Ráječko na bedně, popřípadě vyhraje krajský přebor. S tím souhlasím, to je dobrý cíl. Já si myslím, že nebýt jedné prohry, mohli jsme být taky na bedně. Chtěl jsem také změny, ale postupně. A zapojovat vlastní hráče. Ale co se týče postupu do divize, myslím si, že krajský přebor je pro Ráječko optimální soutěž. Takže jsem původně měl pokračovat, ale potom jsme měli sezení a dohodli jsme se, že skončím. Zvlášť, když jsem byl zbaven trenérské svéprávnosti.

Trenérské svéprávnosti? Co to znamená?

To znamená, že jsem měl zastřešovat tréninky, ale nevedl bych je. S tím jsem nesouhlasil, takže jsem řekl, že v takovém případě tam nemusím být.

A co výtky, že se málo trénovalo?

Ano, to se říkalo, ale nebyla pravda, že Ráječko netrénovalo. Ukažte mně, v kolika zápasech nás soupeř přehrál? Až na Novosedly v posledním kole nikdo. Trénovali jsme dvakrát týdně, ale zaměřovali jsme na fyzickou kondici, a já tvrdím, že to na tuto soutěž stačí, hráči mají také svůj život. A stačili jsme i Blansku, které trénovalo čtyřikrát týdně. (derby vyhrálo po pěkném výkonu Ráječko 2:0 – pozn. autora)

Jste tedy zklamaný?

Z každého odchodu je člověk zklamaný. Ale já mám pocit z dobře odvedené práce i z toho, že se dařilo i díky obci, která je hlavním sponzorem, zajišťovat chod klubu. A myslím, že i hráči můžou být spokojení.

Rozloučil jste se s nimi?

Žádná oficiální rozlučka nebyla. Vždycky na zhodnocení po sezoně dostávají hráči menší bonus, v té době jsem ještě nevěděl, že skončím. A teď už jsou velké změny kádru, některé hráče ani neznám.

Co budete teď dělat?

Fotbalu jsem zasvětil celý život. Po pětačtyřiceti letech se chci věnovat i dalším věcem. A taky mít víc času na manželku, jsem jí vděčný za ty roky, snad jí něco vrátím.

Ukážete se ještě v Ráječku na fotbale?

Na fotbal jsem nezanevřel a ani na kluky, určitě budu dál chodit.